Znamy laureatów Pixel Awards 2018, największego polskiego festiwalu gier niezależnych! W tym roku jury konkursu Pixel Awards 2018 wybierało finalistów spośród aż 129 produkcji z całego świata. W miniony weekend na festiwalu Pixel Heaven ogłoszono zdobywców nagród w 11 kategoriach. Emocji nie brakowało, a specjalne wyróżnienie publiczności przypadło grze 8874!

Big Fish Grand Prix
Get Even (Farm 51)
Gra utrzymana w konwencji dreszczowca, w której akcję śledzi się z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Stawia fundamentalne pytania dotyczące pojmowania sprawiedliwości i rzeczywistości. Gracz poznaje meandry fabuły z pomocą dialogów oraz eksplorując interaktywne otoczenie.

Indie Grand Prix
Carrion (Phobia Game Studio)
Horror, w którym gracz wciela się w postać amorficznej istoty pozaziemskiej.

Best Gameplay (najlepsza rozgrywka)
Steel Rats (Tate Multimedia)
Gracze przejmują kontrolę nad gangiem motocyklistów Steel Rats i próbują przetrwać w retrofuturystycznym Coastal City w alternatywnej amerykańskiej rzeczywistości lat 40. ubiegłego wieku.

Warsaw Excellence (najlepsza gra rodem z Warszawy)
Bushy Tail (Fuero Games)
Narracyjna gra przygodowa. Gra zmienia się aktywnie w zależności od tego, który z głównych narratorów opowiada historię podczas poziomów.

Best Art (najlepsza oprawa audiowizualna)
We. The Revolution (Polyslash / Klabater)
Tytuł osadzony w jednym z najkrwawszych i najbardziej burzliwych okresów w historii Europy. Gracze, którzy lubią podejmować trudne decyzje, zmagać się z dylematami moralnymi i angażować się w polityczne intrygi znajdą w We. The Revolution to, czego szukają.

Retro Roots (najlepsze nawiązanie do retro)
Driftland: The Magic Revival (Stardrifters)
Po wyniszczającej wojnie prowadzonej przez starożytnych magów, jedynie potężne zaklęcie spaja podzieloną planetę Driftland. Wciel się w postać potężnego czarodzieja, zdolnego do poruszania i łączenia dryfujących lądów, stwórz rozległe imperium i przywróć Driftland dawną chwałę w tym unikalnym połączeniu RTS, 4X i symulacji!

Big Bang! (największe zaskoczenie)
Tower of Time (Event Horizon)
Dungeon crawler z walką w czasie rzeczywistym, która pozwala na przerwę lub spowolnienie. Taktyczne myślenie jest podstawą sukcesu.

Best VR Experience (najlepsza gra na VR)
Blunt Force (Monad Rock)
Gra VR z ciekawym podejściem do lat 40. ubiegłego wieku.

Rookie of the Year (najlepszy debiut)
8874 (GroundUpStudio)
Przygodowy sidescroller, którego akcja dzieje się na Dolnym Śląsku, w Wałbrzychu i okolicach. W grze użyto techniki fotogrametrii do umieszczania prawdziwych obiektów z okolicy w świecie gry.

Total Blackout (najlepsza gra planszowa)
Boss Monster – Seria Gier (Fabryka Kart Trefl Kraków)
Gra karciana, która rzuca graczy w wir niezwykłych przygód. Mają zmienić się w złoczyńców rodem z gier wideo i zbudować zabójcze podziemia. Gracze rywalizują ze sobą, starając się zwabić i zniszczyć jak największą liczbę poszukiwaczy przygód.

Nagroda Specjalna portalu GRACZPOSPOLITA
The Beast Inside (Illusion Ray / Movie Games)
Wojna, tragedia, tajemnica i strach. The Beast Inside łączy cechy klasycznego horroru i niepokojącego thrillera.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy! Dziękujemy za udział w Pixel Heaven i zapraszamy w przyszłym roku.