Podróżujący przez Tamriel – przed wami właśnie otwiera się kolejny obszar – High Isle, do którego już dziś mogą się wybrać posiadacze PC i Maców oraz użytkownicy Stadii. 21 czerwca na High Isle wyruszą również gracze konsolowi.

Nowe wątki fabularne i kraina, w której jeszcze nie stanęła stopa graczy TES Online – oto miejsce, gdzie miała się zakończyć Wojna Trzech Sztandarów, jednak stowarzyszenie Ascendant Order udaremniło spotkanie dyplomatyczne. Wraz z premiera dodatku High Isle gracze otrzymują do eksploracji nowy region, archipelag Systres, dla którego inspiracji poszukiwano pośród wybrzeży Morza Śródziemnego. Kraina High Isle to ojczyzna Bretonów, będących spadkobiercami rodów ludzki i elfich, feudalne społeczeństwo najbogatszych mieszkańców zamieszkuje Gonfalon Bay – polityczne centrum działań na High Isle.

Oprócz nowego regionu, do gry dołączą również nowe towarzyszki – Khajitka Ember, która dorastała na ulicach i ma dryg do magii, oraz Bretonka Isobel, planująca karierę rycerza. Wewnątrz świata TES Online będzie także można zagrać w grę karciana Tales of Tribute, rozgrywaną w trybach PvP i PvE, a wygrane mogą doprowadzić do pozyskania gadżetów do wystroju siedziby, kamieni transmutacji, a także otworzyć dodatkowe wątki fabularne