Posiadacze ZX Spectrum nie mogą narzekać na braki w oprogramowaniu – co miesiąc do puli dostępnych gier trafiają nowe produkcje, które najczęściej oferowane są w wersjach cyfrowych, przez platformy dystrybucji gier, takie jak itch.io. Znacznie mniej gier na ZX-a doczekało się jednak wydań fizycznych (pod tym względem dominuje C64 oraz na naszym, lokalnym rynku – 8-bitowe Atari i Amiga).

Teraz sytuacja może jednak się zmienić – rosyjskie studio Zosya Entertainment, które od kilku miesięcy zasypuje nas świetnie zrealizowanymi grami na Gumiaka i 128-kę właśnie otworzyło podwoje swojego internetowego sklepu. A w nim Drift!, Bonnie and Clyde, Just a Gal oraz Valley of Rains w fizycznych edycjach, charakterystycznych pudełkach, na kasecie, płycie CD, wraz z soundtrackiem i plakatem. Ceny – przystępne – 15 funtów plus przesyłka (do Polski – drugie tyle, więc opłaca się zamawiać kilka gier).

Warto też nadmienić, że w sklepie Sordan Electronics można wciąż nabyć większość nowych gier na Amigę, opracowanych przez studio R3D – do Bridge Strike’a, Tanks Furry i Zgreda dołączył Astro Blox Revisted. Wszystko na dyskietkach i płytach CD, wraz z zestawem bonusowych gadżetów!