Medic: Pacific Corpsman to przeznaczony dla jednego gracza przygodowy symulator, z widoku utrzymanego z perspektywy pierwszej osoby, oferujący interesujące spojrzenie na tematykę wojenną. Tematykę dodajmy, która poprzez liczne klony zaczyna już przypominać kalkę samej siebie.

Gra tymczasem oferuje niecodzienne wcielenie się w postać medyka, który nie tylko próbuje przetrwać potworności rozgrywające się na polu bitwy i unikać kul, ale przede wszystkim nieść ocalenie rannym, zakładać opatrunki, reanimować żołnierzy i znosić poszkodowanych z pola bitwy. Póki co, sam przyznasz, brzmi to całkiem nieźle.

Jak donosi Hypnotic Ants, czyli studio pracujące nad rzeczonym tytułem, w grze zaimplementowano wybory, które można określić mianem co najmniej trudnych. Zresztą sam przyznaj – decyzje komu udzielisz pomocy, a kogo pozostawisz bez niej, skazując go tym samym na śmierć (chociażby ze względu na ograniczone zasoby) nie tyle nawet nie zaliczają się do łatwych, co dobitnie podkreślają, że szanse na przeżycie poszczególnych rannych są nierówne i w dużej mierze zależne od szczęścia…

Wydawca w nocie prasowej podkreśla, że będziesz miał do czynienia z płynnie zmieniającymi się na polu walki warunkami, a tym co potencjalnie uchroni Ciebie i Twoich towarzyszy przed niechybną śmiercią, nie będą bynajmniej bandaże. To również strategiczne myślenie, przewidywalność ruchów wroga oraz ocena potencjalnych obrażeń jeszcze przed wyruszeniem na miejsce.

Planowana data premiery Medic: Pacific Corpsman to bliżej nieokreślony rok 2021. Implementacji języka polskiego w grze developerzy nie przewidują.