Wydawnictwo Egmont w ramach akcji z hasztagiem #zostańwdomu proponuje nam do końca marca zakupy z 30-procentowym rabatem.
Wykorzystując przy zakupach na stronie wydawnictwa Egmont kod rabatowy ZOSTANWDOMU do końca marca kupimy książki, gry planszowe oraz komiksy taniej o 30%.
Egmont prezentuje także sprawdzone, kreatywne sposoby na zwalczanie nudy w domu. Ma się rozumieć na bazie własnych produktów, polecając dla maluchów serię Akademia Mądrego Dziecka, a w jej ramach Krótkie Bajeczki, czyli opowieści dla dzieci w kartonowych oprawach, naukę słówek z serią Pierwsze Słowa, a także serię edukacyjną Bobas Odkrywa Naukę. Dla przedszkolaków nudzących się w domu przewidziano serię przygód Basi oraz zestawy edukacyjne Czytam Sobie. Przedszkolaki odnajdą w zbiorach książek Egmontu również historie dzielnych żeglarzy oraz publikacje historyczne – m.in. dotyczące Bitwy Warszawskiej 1920. Bardziej rozrywkowy charakter oferuje seria Hania Humorek i przyjaciele oraz komiksy Yakari – o dzielnym Indianinie i jego koniku Piorunie.
Dla dzieciaków, które potrafią już płynnie czytać Egmont poleca pierwszy tom serii Kamila i konie oraz Pamiętniki Wisienki – pełne zagadek i tajemnic. No a chłopcy? Też się coś znajdzie – na przykład Wielki Wyścig. Legendy motosportu i ksiązki z serii Minecraft. Naukę historii wspomaga seria Strrraszna historia oraz Monstrrrrualna eurydycja.
Dla nastolatków: komiksy – na przykład kryminalne śledztwa Enoli Holmes, Mroczna baśń o bohaterkach wszechczasów i klasyka: Asterix, Kajko i Kokosz oraz serie Marvel Now! i Marvel Now! 2.0.
Wciąż za dużo czasu na nudę? No to planszówki dla najmłodszych: Mniam! i Zwierzątka! nauczą słówek, a Park Dinozaurów i Mali Detektywi – przestrzegania reguł rozgrywki nawet przedszkolaków, natomiast Kolorowe biedronki – kooperacji. Za to naukę rywalizacji zapewnią Dzielne Myszki. Dla nieco starszych milusińskich – planszówki edukacyjne, czyli Polska Luxtorpeda – czyli podróż w czasie i nauka w jednym. A może FITS albo szalone Ubongo? Dla dziesięciolatków przewidziano quiz Ryzyk Fizyk oraz zabawę w chronologię Wtedy Kiedy. Jest i bardziej wymagający wariant Ubongo 3D (dla 13-latków).
Oprócz rozrywki z dzieciakami, warto też zadbać o własne atrakcje, wśród których nie może zabraknąć takich komiksów jak Necronomicon Alana Moora (dla czytelników o mocnych nerwach) i kontynuacja serii Providence (też mocna rzecz). Wszystko to inspirowane prozą Lovecrafta. Jest i coś o awanturnikach i włóczęgach – opowieść o Corto Maltese narysowana przez Hugo Pratta. A może klasyczny już Thorgal i oboczne historie Kriss de Valnor (8 tomów), córki Thorgala (7 tomów), albo młodośc Thorgala (do tej porty 8 tomów)? Dla fanów kryminałów przewidziano 4-tomową serię Sherlock Holmes Society Sylvaina Corduriégo oraz komiksowe wersje słynnych powieści Agathy Christie. Dla miłośników horrorów jest 30 dni nocy o ponurym miasteczku na Alasce oraz Palcojad. Przerażający brzmieniem samego tytułu. A może coś związanego z grami? Na przykład Bloodborne. Śmierć snu? Albo dla odmiany humorystyczne SF na bazie serialu animowanego Rick i Morty (premiera pod koniec marca). Skoro był Thorgal, to nie może zabraknąć bohatera z Cymerii – Conana – który powraca w tomie Życie i śmierć Conana. Lubicie łowców demonów? Jest świeży odcinek Hellblazera, opowiadający o przygodach Johna Constantine’a. A może dla odmiany Mister Miracle z Ligi Sprawiedliwości, albo samotny mściciel Frank Castle (aka Punisher)? Na deser Piekło na Ziemi, czyli opowieści komiksowe z serii B.B.P.O. Strach się bać!