Jeśli tylko lubisz gry po części będące strategią ekonomiczną, po części symulacjami osadzonymi w przestrzeni kosmicznej, a dodatkowo karykaturalny styl postaci przemawia do Ciebie bardziej niż naturalne proporcje ciała wykreowanych postaci – atakuj. Grając w Intergalactic Transfer Station poczujesz się jak w niebie – dosłownie i w przenośni.

Co więcej, zarządzając podróżniczym imperium, nie tylko koszty utrzymania muszą się zgadzać. Raz stawisz czoła inwazji obcym, innym razem przeglądał będziesz kamery bezpieczeństwa, aby za chwilę ponownie stawić czoła nieoczekiwanym zagrożeniom. Dodatkowo na Twojej głowie spoczywać będzie budowa sklepów oraz modernizacja istniejącej infrastruktury. Oczywiście nie możesz zapomnieć o setkach pasażerów codziennie przybywających ze wszystkich zakątków wszechświata do Twojej stacji, co dodatkowo stanowi utrudnienie samo w sobie. Wszak goście muszą mieć co zjeść i gdzie odpocząć. Chociaż najpewniej będziesz latał po stacji niczym zbłąkana asteroida, a i tak nie zadowolisz wszystkich.

Premiera gry została zaplanowana na komputery PC (Steam) w III kwartale 2021 roku i jest przeznaczona dla pojedynczego gracza, znającego język angielski, co w sytuacji zarządzania miejscami postojowymi dla statków, wyposażenia poczekalni, ozdabiania otoczenia i innych inwestycji może okazać się nieco problematyczne, w zależności od stopnia skomplikowania użytego języka. Szczególnie, że wszystko wskazuje na to, iż targetem gry jest dorastające pokolenie.