Pewnie stwierdzicie, że nie ma się czym podniecać – bo mowa o niszowym konkursie na gry tekstowe, w którym wzięło udział 11 produkcji, a wszystkie z nich zostały zrealizowane na bazie jednego silnika, Adventuron Classroom, będącego niekomercyjnym wariantem Adventurona – narzędzia przeznaczonego do tworzenia webowych gier tekstowych.

Nagrody były, choć skromne, ale dobrze dopasowane: książka The Art  of Point & Click Adventure Games oraz Raspberry Pi 4 2 GB. Niewątpliwie najważniejsze założenia konkursu osiągnięto – promując Adventurona Classroom, wraz z przystępną dokumentacją i poradnikiem wideo, opowiadającym jak zrobić grę tekstową w 30 minut.

Właściwie to samowystarczalny kurs dla tych, którzy od zawsze marzyli o stworzeniu własnej gry przygodowej. Efekt końcowy całego konkursu to 11 gier i ponad setka głosujących na najlepsze tytuły, przydzielających punktację za grafikę, kreatywność, otoczenie, historię, zagadki i ogólną ocenę za całokształt. Jest jesień, więc nie jest szczególnie zaskakujące zwycięstwo Mushroom Hunt, którego możemy pozwiedzać w tym miejscu. Miłego polowania na grzybki, wielbiciele tekstówek.