Nie będę kłamał. W The Binding Of Isaac potrafiłem grać nie patrząc na zegarek. Bo jeszcze jedna runda, bo coś tam… wciągało to jak lotne piaski. Podobnie było z Super Meat Boyem. Prequel Isaaca? Biorę!

Strasznie się cieszę, że w końcu doczekaliśmy się daty premiery The Legend of Bum-bo, bo ten tytuł zapowiedziano już w 2016 roku. Wiadomo też, że Edmund McMillen wraz z zespołem musiał się zmierzyć z wieloma problemami i przeszkodami podczas powstawania gry, a jej premiera oddalała się coraz bardziej. Dlatego dobrze wiedzieć, że znamy już konkret – w nową grę McMillena będziemy mogli zagrać już 12 listopada tego roku na PC (Steam). Poniżej możecie zobaczyć  zwiastun gry:

Nie dziwi fakt, że estetyką i formą Bum-bo odnosi się bezpośrednio do Isaaca. Bardzo podoba mi się natomiast wykorzystanie do tego „kartonowych” postaci i lokacji – świetny pomysł! Do tego kolejny plus dla Edmunda i jego teamu – Bum-bo ma bowiem mieć zupełnie inną mechanikę niż Isaac (co widać na trailerze). Właściwie Bum-bo ma być czymś w rodzaju szalonej kombinacji gry karcianej, logicznej z turową walką i z posypką roguelike. Ponadto mamy dostać cztery grywalne postacie i tonę przedmiotów do zdobycia, które będzie można ulepszać. Powiem tak – McMillen nigdy jeszcze mnie nie zawiódł i myślę, że tym razem uda mu się stworzyć pożerający kolejne godziny z życia hit. Kartonowa estetyka jest urocza, wszystko wygląda stylowo, więc pozostaje nam tylko czekać na premierę!