Twórca Brutal Dooma, VietDooma i Extermination Day wyjaśnia dlaczego od pewnego czasu mamy od niego nieco mniej wieści – choć najnowszy Brutal Doom niedawno pojawił się na moddb, to modder i twórca gier swoje umiejętności właśnie wykorzystuje do stworzenia zupełnie nowej gry – Brutal Fate. Wyraźnie zabarwionej stylem klasycznych FPS-ów lat 90.

Dużo broni, wiele przeciwników, ciasne korytarze i zamknięte przestrzenie. Jednocześnie Sergeant Mark IV poinformował, że dalej pracuje nad wcześniejszymi tytułami i niebawem możemy spodziewać się aktualizacji Brutal Dooma, Extermination Day i VietDooma.

Na zachętę do przyszłorocznych zabaw w Brutla Fate fragment rozgrywki:

Brutal Fate ma być szybką i ultrabrutalną strzelaniną inspirowaną filami SF lat 80. i 90. Zaoferuje nieliniowe poziomy, przeogromny arsenał uzbrojenia oraz nowe cechy – jak efekty cząsteczkowe i sporo rozlanej posoki. Rzecz ma się dziać w 2251 roku na księżycu Jowisza, Calisto, gdzie znajduje się kolonia, z która urwał się kontakt. Pluton szturmowy G.O.A.S.M.C. wyrusza z odsieczą, by na miejscu pomścić wybitych w pień kolonistów…