Dotarła do nas informacja, że 21 stycznia odszedł artysta mający w latach osiemdziesiątych bardzo ścisły związek z elektroniczną rozrywką. To właśnie Bob Wakelin zaprojektował dla Ocean Software wiele z kultowych okładek – wśród nich Resistance, Wizballa, Batmana czy Hunchbacka. 

Wśród jego portfolio znajdowały się tak pamiętne grafiki jak Contra czy Renegade na NES albo Where Time Stood Still na ZX Spectrum. odwołujące się klimatem do kina przygodowego z lat sześćdziesiątych. Pracował też nad Chase H.Q., Movie, Phantom Club czy Great Escape. Najbardziej znaną pracą pozostaje chyba Operation Wolf, wersja z komandosem mierzącym z karabinu prosto w odbiorcę. Całą zaś twórczość Wakelina da się podzielić na dwa okresy – Spectrumowski, gdzie obsługiwał w połowie lat osiemdziesiątych większość ważnych produkcji, oraz drugą, rozpoczętą w 1988 roku i związaną z Ocean Software.

Ówczesną atmosferę opisał w jednym z wywiadów słowami: „Za dnia paliłem marihuanę, nocami zaś żłopałem piwo. Mieszkałem w ubogiej dzielnicy, a większość moich znajomych to byli bezrobotni eks-punkowie”. Wakelin był również autorem wielu komiksów.