Mimo że jedna z niegdyś flagowych serii id Software już dawno wypadła poza zakres tego czym interesuje się „główny nurt” to cały czas można napotkać inicjatywy organizowane przez miłośników dynamicznego, sieciowego strzelania.

Jeżeli również i wy należycie do grupy graczy, u których widok charakterystycznego loga z rogami i gwoździem wywołuje mimowolny uśmiech, to mam dla was dobre wieści. Już za trzy dni (25 listopada 2023 – sobota) w stolicy odbędzie się zlot fanów Quake’a, który organizuje społeczność skupiona wokół serii, we współpracy z pubem dla graczy H.4.0.S, mieszczącym się przy ul. Marszałkowskiej 64.

Całość startuje o godzinie 12:00, a wśród atrakcji organizatorzy wymienili:

  • finałowy turniej* Polish Quake Championship, który zostanie rozegrany w grze Quake Champions i wyłoni mistrza Polski
  • turniej deathmatch, który zostanie rozegrany w grze Quake II
  • quiz wiedzy o Quake’u
  • specjalną ofertę barową (drinki inspirowane Quake’iem)

Potencjalnie zainteresowanym polecam zajrzeć na oficjalną stronę wydarzenia na Facebooku, gdzie znajdziecie pozostałe szczegóły. Uczestnikom zlotu życzę jak najwięcej fragów i jak najlepszej zabawy! 🙂

* gracze, którzy wezmą udział w zmaganiach o tytuł mistrza Polski Quake Champions zostali już wyłonieni drogą eliminacji. Natomiast, z tego co się orientuję, turniej deathmatch w Quake II ma charakter otwarty i każdy może spróbować sił.