Jedno jest pewne – Hideo Kojima i jego twórczość wzbudzają emocje. Nie dziwi też ruch z osobną płytą z muzyką inspirowaną światem Death Stranding. To bardzo kojimowskie…

Płyta będzie nosić tytuł Death Stranding: Timefall i ma ukazać się w dniu premiery gry, 8 listopada. Album ma być dołączony do edycji specjalnych tytułu (Collector’s Edition, Special Edition oraz Digital Deluxe Edition). To nie wszystko – płyta ma być dostępna także w serwisach streamingowych (Spotify, etc.) oraz wyjść w wersji fizycznej. Ciekawa czy ukaże się edycja winylowa?

Warto podkreślić, ze Timefall nie będzie zawierał muzyki z gry. Album ma być „kolekcją nowej muzyki wykonawców oraz producentów, która została zainspirowana światem Death Stranding”. Zatrzymajmy się nad tym chwilę, bo to ciekawe stwierdzenie. Trzeba pamiętać, że o Death Stranding wiemy niewiele. Pytanie brzmi – czy muzycy widzieli coś więcej? Skłaniam się ku takiej wersji bo myślę, że ciężko byłoby zainspirować się światem Death Stranding na podstawie tego co pokazano. Z drugiej strony patrząc – dla kreatywnego muzyka może wystarczyć jedna scena bądź postać.

Japońska strona zajmująca się popkulturą, Entertainment Week, sugerowała, że na albumie ma ukazać się muzyka takich artystów jak CHVRCHES, Khalid, DJ Lazer i innych. Z tej grupy zupełnie nie dziwi CHVRCHES – wiadomo, że grupa odwiedziła Kojima Productions, a sam Hideo jest ich fanem.

W każdym razie pomysł płyty inspirowanej grą wydaje się bardzo interesujący i pozwala ma sporo wolności artystycznej. Spokojnie mogłyby tam się znaleźć ciężkie gitarowe riffy obok spokojnego synthwave czy mrocznego ambientu.