Prawdopodobnie czeka nas niebawem wiele zabarwionych nostalgią powrotów do przeszłości. Wszystko za sprawą jednego twitta studia Ziggurat Interactive – specjalizującego się w reedycjach i remake’ach – w skrócie: w nadawaniu nowego blasku niezapomnianym klasykom.

Wszystko za sprawą niedawno sfinalizowanej umowy pomiędzy Ziggurat Interactive a niemieckim Rainbow Arts, za sprawą której możemy spodziewać się niebawem reedycji gier z obszernego, liczącego ponad 80 tytułów katalogu wydawcy znanego w latach 80. i 90.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że możemy dodać kilka znaczących tytułów Rainbow Arts do rosnącej listy historycznych gier Ziggurat. Rainbow Arts to premierowy i kultowy europejski wydawca gier wideo z lat 80. i 90. Każda gra wydana w tym czasie – stworzona głównie na C64, Amigę i PC – przywołuje wspomnienia 16-bitowych cudów, kolorowej grafiki i zabawnych wyzwań, gdy tylko pojawi się tęczowe logo. Nie możemy się doczekać, aby ożywić te gry i podzielić się nimi z dzisiejszymi fanami klasycznych gier.” – Michael Devine, SVP Business Development, Ziggurat Interactive

Rainbow Arts Software GmbH to niemiecki wydawca gier wideo z siedzibą w Gütersloh w Niemczech, założony w 1984 roku przez Marca Ullricha i Thomasa Meiertoberensa. Wiele z ich gier zostało pierwotnie wydanych na Commodore 64 i Amigach, a późniejsze tytuły były tworzone i porotwane na PC. Na swoim koncie studio ma m.in. gry Logical, Lollypop, X-Out i Mad TV. Do katalogu gier Ziggurat wejdzie także Rendering Ranger: R2 (SNES), jednak niemiecki wydawca ma w swoich zasobach znacznie więcej gier, które chętnie ujrzelibyśmy ponownie na ekranach – jak Earthworm Jim, The Curse of RA, The Great Giana Sisters, Hard’n’Heavy, Jinks, Katakis, Oxxonian, Spherical i serię Turrican. Osobiście będę czekał na kontynuację Legend of Faerghail.