Szósta edycja HackYeah odbędzie się w sieci, w dniach 27-29 listopada 2020. Bilety na wydarzenie są darmowe, a pula nagród w tym momencie wynosi 150 000 zł.

Hackathon zrzesza osoby wyspecjalizowane w przeróżnych językach programowania, a jego celem jest poszukiwanie rozwiązań oraz narzędzi, które usprawnią codzienność zwykłych ludzi. Podczas każdej edycji, event skupia wokół siebie kreatywne umysły. Dzięki nieocenionym umiejętnościom i błyskotliwym pomysłom uczestników, każda kolejna edycja HackYeah owocuje nieszablonowymi i praktycznymi rozwiązaniami, które wykorzystują najnowsze technologie do osiągania zamierzonych rezultatów.

„Organizujemy HackYeah, ponieważ wierzymy, że to właśnie formuła hackathonu eksploruje w całości ogromny potencjał innowacyjnych pomysłów, który drzemie w społecznościach ze świata IT. Zachęcamy do udziału wszystkich tych, którzy mają pomysły oraz chęć i odwagę, by się nimi dzielić oraz wspólnie tworzyć wartościowe rozwiązania. Historia niejednokrotnie pokazała, że hackathon może zmieniać rzeczywistość na lepsze i to jest naszym celem.” – Jakub Kozioł, prezes PROIDEA Sp. z o.o.

Podczas najbliższej edycji HackYeah uczestnicy będą szukać rozwiązań w wielu kategoriach, w tym w otwartych, w których można zgłaszać wszelkie pomysły związane z daną tematyką oraz zadania partnerskie, które będą dotyczyć konkretnych zagadnień, ustalonych przez Partnera danego zadania. Organizatorzy na chwilę obecną ujawnili dwie kategorie otwarte. Podczas najbliższej edycji HackYeah będą to:

  • Zero Waste – kategoria wspierana przez WWF Polska, w której pula nagród wynosi 10 000 zł,
  • Zdrowie – kategoria wspierana przez Fundację Rak’n’Roll Wygraj Życie!, w której pula sięga 10 000 zł

Wśród zadań partnerskich przewidywane są również takie, które zaproponuje Główny Partner tej edycji – Banku Gospodarstwa Krajowego. Partnerzy hackathonu wciąż pracują nad kolejnymi zadaniami, natomiast pula nagród w tym momencie wynosi 150 000 PLN. Organizatorzy zapowiedzieli, że wszelkimi nowościami będą się dzielić na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.

Udział w wydarzeniu jest otwarty dla wszystkich chętnych: studentów, programistów, UXowców, project managerów, inżynierów, ekspertów baz danych, analityków czy graczy. Uczestnicy w ciągu łącznie 40 godzin będą intensywnie pracować nad rozwiązaniami z zakresu szeroko pojętej ekologii, zero waste, zdrowia i innych. Zachętą jest szansa dalszego rozwoju swojego pomysłu i wdrożenia go w życie. Projekty biorące udział w konkursie mogą być zgłaszane indywidualnie lub w zespołach złożonych z maksymalnie 6 osób. Komunikacja pomiędzy uczestnikami, organizatorami, mentorami i jurorami odbywać się będzie na kanale Discord, do którego można dołączyć już dziś. Każdy biorący udział w hackathonie może liczyć na wsparcie od wyspecjalizowanych mentorów – dotyczy ono zarówno kwestii technicznych, jak i sposobów wdrażania pomysłów na rozwiązania poszczególnych zadań.

Poza kodowaniem i projektowaniem na HackYeah! 2020 przewidziano:

  • okazję do wzięcia udziału w licznych i różnorodnych pod względem tematyki webinariach, które będą streamowane na żywo na Facebookowym profilu HackYeah! od 23 do 27 listopada;
  • HackYeahTV – internetowa transmisja, podczas której będą emitowane najświeższe wiadomości dotyczące hackathonu, wywiady z partnerami i uczestnikami poprzednich edycji, webinaria tematyczne, playlisty i różne atrakcje;
  • organizatorzy zadbają o utrzymanie festiwalowej atmosfery znanej z pięciu poprzednich edycji hackathonu, tym razem przeniesionego do świata wirtualnego. Możecie spodziewać się rozgrywek online, wielu różnorodnych aktywności i konkursów, dzięki którym miło spędzicie czas podczas tego produktywnego weekendu;
  • uczestnicy będą mogli wziąć udział w turnieju gamingowym;
  • spodziewajcie się niekończących dyskusji z setkami mentorów i uczestników. Można zawrzeć nowe przyjaźnie lub znaleźć partnerów biznesowych;
  • oferty pracy – wystarczy rozpocząć rozmowę z wybranym Partnerem na jego wirtualnym stoisku lub kanale Discord, by otrzymać komplet informacji odnośnie aktualnie prowadzonych rekrutacji w firmie.

„Cieszę się, że sektor publiczny po raz kolejny zaprasza programistów do współpracy przy rozwiązywaniu wyzwań wagi państwowej. Każdy hackathon to czas, kiedy administracja i innowatorzy uczą się wiele od siebie nawzajem pracując nad pożytecznymi dla obywateli rozwiązaniami. HackYeah już wielokrotnie udowodniło, że podczas największego maratonu programowania w Europie ten efekt jest zwielokrotniony.” – Justyna Orłowska – Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech

Organizatorem wydarzenia jest PROIDEA – firma od lat organizująca wydarzenia kierowane do branży IT, pomysłodawca i producent HackYeah. Wydarzenie wspiera GovTech Polska – program funkcjonujący w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów mający na celu angażowanie społeczności we wprowadzanie innowacji do sektora publicznego. Współpracuje z firmami technologicznymi, oraz obywatelami, aby wspólnie unowocześnić administrację publiczną oraz znaleźć sposoby na użycie technologii w realizacji zadań podejmowanych przez Państwo. Głównym Partnerem wydarzenia jest Bank Gospodarstwa Krajowego.

Do inicjatywy dołączyło już wiele publicznych i prywatnych instytucji, zarówno polskich jak i międzynarodowych, które dostarczają wiedzę i mentorów do pomocy uczestnikom. Zapraszamy do współpracy media, firmy i organizacje, które mają pomysły na to, jak technologia może usprawnić szeroko pojętą ekologię i zdrowie.