Co ten Zdan? Kompletnie zbzikował? Tyle dobrych nowości, tyle gierek do ogrania, a ten poleca jakiś tam remake i do tego gry wydanej oryginalnie na SNES-a?! Jeszcze ma czelność wpychać ludziom japońskiego RPG-a, a przecież wie, że mało kto to lubi! Ten to ma tupet!

O co chodzi? Pozwólcie, że wyjaśnię. Otóż niedawno na Switcha oraz na PS4 ukazał się dość ciekawy remake czyli Star Ocean First Departure R. Niektórym z was ta nazwa może coś mówić, bo oryginalnie First Departure ukazało się w 2007/2008 na PSP i był to remake pierwszej gry z serii Star Ocean, która wyszła tylko na SNES-a i do tego tylko w Japonii. W przypadku wersji PS4 i Switch mamy więc do czynienia z podwójnie odgrzewanym kotletem! Czemu więc polecam ten tytuł?

Bo to naprawdę całkiem dobra gra! Warto się nią zainteresować zarówno z historycznego punktu widzenia – aby zobaczyć jak wyglądały początki serii Star Ocean – jak i po prostu jako całkiem dobrym i klasycznym JRPG-iem. Star Ocean miał to do siebie, że już od pierwszej gry był tytułem rozbudowanym – sporo postaci do rekrutowania, możliwość tworzenia przedmiotów, mnóstwo zakończeń i tzw. Private Actions. Słowem – jest w tej grze co robić! Nowa wersja oczywiście wygląda dużo lepiej niż remake na PSP, ale w istocie to ta sama gra. Jeśli ktoś nie miał okazji po nią sięgnąć – bardzo polecam!

PS Dla fanów Star Ocean: Second Story z PS1: First Departure opiera się na tym samym silniku i wam też powinno się spodobać!