W ramach Dni Kreatywności, w Centrum Konferencyjnym MsMermaind na ul. Wioślarskiej 8 odbędzie się piąta edycja konferencji Mastering the Game.

Wydarzenie adresowane jest do twórców gier. Podczas Mastering the Game 2019 będzie można uzyskać informacje w jaki sposób finansować własne projekty na bazie środków od instytucji publicznych, wśród prelekcji i wykładów pojawia się także tematyka związana z minimalizacją ryzyka niepowodzenia projektu, zestawienie inicjatyw edukacyjnych związanych z gamedevem, opowieści o związkach literatury z grami (wśród gości wymieniany jest Marcin Przybyłek, z którym mieliśmy okazję rozmawiać), a także praktyczne porady związane z monetyzacją gier mobilnych. Wśród tematów poruszanych na konferencji Mastering the Game nie mogło oczywiście zabraknąć e-sportu i jego perspektyw, jak i informacji o grach społecznie zaangażowanych. Mastering the Game będzie także okazją do poznania gier nominowanych do nagród Central & Eastern European Game Awards 2019.

Wstęp na Mastering tge Game 2019 jest bezpłatny, po uprzedniej rejestracji na stronie wydarzenia. Pełny program konferencji można znaleźć w tym miejscu.