Fani twórczości duetu Goscinny-Uderzo już powinni zacierać ręce niczym Obelix na widok kociołka z magicznym napojem. 12 listopada 2020 roku wydawnictwo Egmont wyda „Złoty menhir” – ilustrowaną przygodę Asteriksa, nigdy wcześniej niewydaną w postaci albumu.

W oryginalnej wersji była ona sprzedawana w formie książki w 1967 roku. Historia ta, napisana z właściwą dla René Goscinny’ego błyskotliwością, przeznaczona do nagrania audio, a graficznie genialnie zilustrowana przez Alberta Uderzo w towarzyszącej płycie książce, to klejnot, który warto odkryć na nowo. A już szczególnie powinni to zrobić czytelnicy Pixelposta, dla których komiks ten może być nie tylko prawdziwą perłą w kolekcji, ale również doskonałym wprowadzeniem młodszej latorośli w świat galijskich przygód.

 

Nowy album będzie zawierał odświeżone kadry w nowym układzie. Wychodząc od ilustracji zeskanowanych z książeczki z 1967 roku, historycy musieli odwołać się do wszystkich swoich druidzkich umiejętności, aby odtworzyć rysunki zgodnie z wolą Alberta Uderzo. Podobno najtrudniejszym zadaniem było usunięcie struktury nadruku przy jednoczesnym zachowaniu sztuki używania tuszu przez Alberta Uderzo. Odświeżając i kalibrując kolory wierne oryginalnemu stylowi vintage, zafundowali „Złotemu Menhirowi” dosłownie zabieg odmładzający.

Teraz już tylko pozostaje wypatrywać 12 listopada, a chwilę później recenzji komiksu na Pixelpost.pl.