Szczecińskie Exor Studios (autorzy D.I.P.R.I.P., Zombie Drivera oraz X-Morph Defense) zapowiada The Riftbreakera – grę action RPG z elementami hack’n’slasha, survivalu i strategii.

W tej rozgrywce pokierujemy losami kapitan Ashley S. Nowak, tytułowej Riftbreaker, którą wyposażona w Mr. Riggsa (jej mecha-kombinezon) ma zamiar przetrwać, zbudować na odległej planecie bazę i docelowo wrócić na Ziemię. Niespodzianka, Mr. Riggs umożliwi Ashley przeskoki przez szczeliny w czasie, o oznacza błyskawiczne podróże pomiędzy odległymi regionami.

Miejscem akcji jest Galatea 37 – planeta przygotowywana na przyjazd kolonizatorów. Oprócz konstrukcji bazy i skakania przez szczeliny w roli Ashley będziemy też rąbać i siekać przeciwników, eksplorować otoczenie, wydobywać minerały, rozwijać własne technologie na bazie znalezisk. No i rozwijać Mr. Riggsa, by przetrwać w tych jakże niegościnnych warunkach.

Ciekawostką w The Riftbreakerze jest integracja gry z platformami streamingowymi, co na oznaczać wsparcie widzów w grze lub ich ingerencję w rozgrywkę. Czyli trochę taki tower defense ze szczyptą Starcrafta.

Exor Studios buduje The Riftbreakera na bazie autorskiego silnika Schmetterling 2.0 (niem. motyl). Gra zostanie wydana w tym roku na PC, konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One.