Do portfolio wydawniczego 11 bit studios trafia właśnie gra niezwykła – stworzona przez brytyjskie studio State of Play, zrealizowana w oszczędnej stylistyce low poly, opowieść o Zimnej wojnie i miłości, którą mamy wkrótce zobaczyć na ekranach PC , Nintendo Switch, Xbox Series S|X, Xbox One, PlayStation 5 i PlayStation 4.

W South of the Circle będziemy śledzić historię Petera, zaplątanego w definiujące jego życie wybory, rozdartego pomiędzy pogonią za karierą, a prawdziwą miłością. Nasz bohater trafi w sam środek zakulisowej walki militarnych potęg. Produkcja osadzona w realiach Zimnej wojny ma nam zaoferować ciekawą fabułę, rozciągającą się pomiędzy przeszłością a teraźniejszością,  minimalistyczną estetykę, porywające dialogi i znakomitą grę aktorską. Głosów bohaterom South of the Circle użyczą: Gwilym Lee (Bohemian Rhapsody), Olivia Vinall (The Woman in White), Richard Goulding (The Crown), Anton Lesser (Gra o tron), Adrian Rawlins (Czarnobyl) i Michael Fox (Downton Abbey).

“South of the Circle to jeden z tych tytułów, w których zakochaliśmy się od pierwszego wejrzenia. Narracyjna warstwa gry i jej artystyczna subtelność z miejsca nas urzekły. South of the Circle skupia się przede wszystkim na opowiadaniu historii inspirowanej światowej klasy kinem, co odróżnią ją od naszych pozostałych tytułów. Niemniej jestem przekonany, że gdy tylko gracze doświadczą tej wciągającej od pierwszych chwil i wyładowanej emocjami historii, to zrozumieją, dlaczego chcieliśmy mieć ten tytuł pod swoimi skrzydłami. Cieszymy się też, że możemy rozpocząć współpracę ze State of Play, bo studio to od dawna znajdowało się w kręgu naszych zainteresowań.” – Marek Ziemak, External Development Director w 11 bit studios

Za stworzeniem South of Circle stoi brytyjskie studio Stait of Play założone w 2008 roku (zdobywca m.in. nagrody BAFTA), twórcy opartej o ręcznie wykonane obiekty gry przygodowej Lumino City, a także autorzy gier INKS, KAMI i KAMI 2.