Podczas zakończonej już cyfrowej konferencji Ubisoft Forward ogłoszono, że gra Immortals Fenyx Rising – którą mogliśmy znać jako Gods & Monsters – będzie dostępna w sprzedaży od 3 grudnia. Pojawi się na platformie Stadia, konsolach PS4, Xbox One (a także Xbox One X), Nintendo Switch oraz w Epic Games, Ubisoft Store i UPLAY+. Co więcej, zobaczymy grę także na PS5 i Xbox Series X.

Wyprodukowane przez zespół Ubisoft Quebec, twórców Assassin’s Creed: Odyssey, Immortals Fenyx Rising to nowa marka, która ma wynieść wielkie mityczne przygody na nowe wyżyny. Wcielamy się w Fenyxa, skrzydlatego bohatera, który musi ocalić greckich bogów i ich siedzibę od mrocznej klątwy. Osiągniemy to zdobywając legendarne moce bogów, pokonując heroiczne próby i mierząc się z potężnymi mitologicznymi bestiami, takimi jak Tyfon, najbardziej zabójczy tytan w całej greckiej mitologii.

W Immortal Fenyx Rising znajdziemy dużo dynamicznej akcji, szybkich walk powietrznych czy wręcz, a także historie inspirowane grecką mitologią. Z pewnością ciekawe będą starcia z takimi wrogami jak Cyklop, Minotaur czy Meduza – zwłaszcza jeśli będziemy dzierżyć miecz Achillesa, szyć z łuku Odyseusza i latać na skrzydłach Dedala. Postępy gracza mają być rozbudowane i osadzone w tak zwanych Komnatach Bogów, w których można będzie ulepszać zdrowie lub kondycję Fenyxa. Oprócz tego wzmacniać też będzie można broń, pancerze i eliksiry, poprzez pokonywanie wrogów i otwieranie skrzyń rozsianych w świecie gry.