galaFreebies od kilku miesięcy serwuje nam co perę dni malutkie perełki dla graczy, których nie razie oszczędna stylistyka, czy brak wsparcia dla RTX-ów. 

The Adventures of Shuggy to dobrze zrealizowana, dwuwymiarowa gra zręcznościowa, w którą zagramy sami lub w kooperacji (offline), na jednym komputerze. Shuggy to malutki, fioletowy wampir, który ma za zadanie oczyścić z przeciwników (zombie, goblinów, ghuli i robotów) ponad setkę plansz. Samodzielnie lub w duecie. Do jednego, zręcznościowego worka wrzucono to dziesiątki pomysłów znanych z innych gier platformowych: latanie, szybowanie, zmianę rozmiaru bohatera, obracanie elementów planszy, przeciąganie magicznej liny, bilokacja i podróże w czasie (powiązane z kolizjami ze swoimi duplikatami).

Plansze składające się na rozgrywkę zorganizowane są w jeden, pokaźny budynek – to nawiedzony zamek, który przypadł w spadku głównemu bohaterowi. Do jego poszczególnych części wiodą wrota otwierane zestawem kluczy. Te ostatnie zdobędziemy, wykonując zadania w poszczególnych komnatach zamczyska. Żeby nie było wątpliwości, autorzy gry są wyjątkowo pomysłowi w zastawianiu na nas pułapek, a same plansze bardziej przypominają złożone układanki logiczno-zręcznościowe niż typową platformówkę. Przed rozpoczęciem każdego z etapów warto więc przeczytać instrukcję obsługi, by nie błąkać się bez celu. Zostaliście ostrzeżeni.

Obok setki zagadek przeznaczonych dla jednego gracza, Shuggy i przyjaciele mogą rozgrywać plansze w kooperacji na 36 dodatkowych etapach. Osobny rozdział stanowią Teleporting Troubles, przeznaczone dla pojedynczego gracza. W tej części gry wykorzystujemy przenośny teleporter do rozwiązywania zagadek.

Podobnie jak inne gry wrzucone do worka galaFreebies, Przygody Shuggy’ego dostępne są jest do pobrania bezpośrednio ze strony serwisu, grę możemy również dodać do własnej biblioteki w IndieGali. Adventures of Shuggy udostępniono w trzech wersjach dla różnych systemów operacyjnych: Windows, Linuxa oraz macOS. W przypadku Windows, gra zadziała nawet na Windows XP i dwurdzeniowym procesorze, plus 512 MB RAM, więc da się wykorzystać do zabawy podstarzałego PC, z podłączonym (lub nie) kontrolerem od Xboxa 360.

Za stworzeniem The Adventures of Shuggy odpowiada studio Smudged Cat Games. Gra miała swoją premierę pod koniec 2012 roku. Pozostałe produkcje tego samego studia odnajdziemy na nieco już przeterminowanej stronie Smudged Cat Games.