Z takim premierowym zwiastunem The Gunk raczej nie musi obawiać się o brak publiki, która sięgnie po niezwykły świat gotowy do eksploracji.

The Gunk właśnie pojawił się na Steamie, a piękno obcego świata z gry da się uwiecznić na fotce (jest wbudowany trybem fotograficzny), z uwzględnieniem filtrów, pozy Rani i korekt ekspozycji….

W The Gunk wcielamy się w rolę Rani – połowy duetu zajmującego się transportem kosmicznym, który natyka się na jałową planetę, zarażoną dziwną substancją. Rani i jej partner Becks zastanawiają się, czy wraz z tym niezwykłym odkryciem skończyły chude dni, ale czym dokładnie jest maź? Jak się tu dostała? Jaki świat istniał przed jego przybyciem? Co się stało ze starożytną cywilizacją, która pozostawiła po sobie tylko ruiny? Oto ledwie kilka z pytań, które postawi przed nami odkryta właśnie planeta.

The Gunk kładzie duży nacisk na eksplorację różnorodnego, obcym światem poukładanego ze skalistych kanionów, gęstych dżungle i głębokich, podziemnych jaskiń (jak wiadomo za stworzeniem gry stoi to samo studio, które dało nam się poznać za sprawą serii SteamWorld. Maź sprawia, że ​​wszystkie te strefy stają się jałowe, gdy usuniemy ją za pomocą rękawicy, odkryjemy kwitnący, bujny ekosystem, tłumiony do tej pory przez destrukcyjną substancję….