Niewinnie rozpoczynająca się zabawa w chowanego może okazać się śmiertelna dla Ai – niemej uczennicy podstawówki, która zaprzyjaźniła się z nowymi rówieśnikami. Jednakże nie tylko grupka młodych znajomych ma ku niej złowrogie zamiary.

Uwięzione w uniwersum zmierzchu upiorne zjawy zaczynają bowiem przenikać do prawdziwego świata. Ai musi zrozumieć, że ma raptem trzy wyjścia z zaistniałej sytuacji: ukryć się przed nimi, uciec lub zginąć. W nadchodzącym, pierwszoosobowym survival horrorze studia Tricore Inc., wkroczymy do tajemniczego japońskiego uniwersum, w którym tradycyjny samurajski dom, rozległa szkoła i ponury szpital są ze sobą w niewytłumaczalny sposób połączone. Aby w nim przetrwać, musimy wykorzystać słabości każdego ducha – przemknąć obok wrogów wstrzymując oddech lub przebiec tak szybko, jak tylko zdołamy. Wykorzystamy również wszechobecne kryjówki, a także zebrane po drodze przedmioty i odkryte, wstrząsające sekrety naszych nowych, szkolnych znajomych. Po przejściu całej gry, udostępnione zostaną kolejne jej zakończenia. Wracając do przerażającego świata Yuoni, zmierzymy się z bardziej wymagającymi przeciwnikami i zdobędziemy kolejne osiągnięcia.

Premiera Yuoni nastąpi w 2021 roku na komputerach PC (Steam) oraz konsolach Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4, PlayStation 5 i Nintendo Switch.