Powiem wam – jeśli gra jest od Nihon Falcom to w sumie nie muszę specjalnie oglądać filmików czy karmić się newsami. Wiem, że będzie mi się podobało – ich styl jest dla mnie po prostu znakomity – czy chodzi o Ys czy Trails of Cold Steel.

Do tego bardzo podoba mi się to co robią przed premierą najnowszej odsłony serii Ys – pokazują naprawdę mnóstwo materiału, tak by potencjalny klient wiedział co bierze. Choć myślę, że fani wiedzą czego spodziewać się po takiej serii jak Ys. Ale jeśli ktoś chce zobaczyć najnowszą grę Falcomu w akcji to proszę bardzo:

Ale po co dać jedno wideo z gameplayem jeśli możemy dać jeszcze jeszcze jedno – pokazujące inne postacie i inną lokację. Wygląda moim zdaniem równie smacznie:

A jeśli komuś mało to mamy jeszcze krótkie wideo pokazujące wszystkie specjalne możliwości poruszania się w nowym Ys:

Na Twitterze Falcomu pojawiły się też zajawki kostiumów dla postaci które mają się pojawić jako DLC – tutaj przykład:

Prawda, że sporo informacji? Ode mnie kilka słów – grałem w poprzednią część Ys (oraz kilka jeszcze wcześniejszych), recenzowałem ją dla Pixela i otrzymała ode mnie dobrą ocenę. To był bardzo solidny tytuł z całkiem ciekawym motywem fabularnym (rozbitkowie na wyspie) oraz bardzo wciągającym systemem walki. Z tych filmików widzę, że w nowej części tempo znacząco podkręcono – wszystko jest dużo szybsze i bardziej dynamiczne. Nadal mamy system trzyosobowej drużyny oraz postaci zadających różne rodzaje obrażeń. Bardzo podobnie wygląda system umiejętności. Natomiast to co wydaje się ciekawe to dodatkowe metody przemieszczania się, jak chodzenie po ścianach czy teleportacja. Myślę, że to może oznaczać jeszcze więcej zagadek i ukrytych skrzyń ze skarbami czy pomieszczeń (a tych i tak było sporo w ostatniej części Ys).

Gra ma ukazać się na PS4 26 września w Japonii. Nihon Falcom niestety na razie nie planuje wydania gry na Zachodzie – koncentruje się bowiem na japońskiej premierze. Zdziwiłbym się jednak gdyby Ys IX do nas nie trafił. Ósma część ukazała się po angielsku, tak samo jak dwie części serii Trails of Cold Steel oraz Tokyo Xanadu. Pewnie trzeba będzie poczekać ale gra wygląda na wartą zachodu.