Yoyo’s Great Adventure, dzieło weterana spectrumowej sceny, Rafała Miazgi, to polski uczestnik tegorocznej edycji konkursu Yandex Retro Game Battle. Warto zagrać i wesprzeć tę produkcję swoim głosem!

Zawsze uśmiechnięty i machający rękoma Yoyo magicznym zrządzeniem losu wylądował w pradawnej Polsce. Nie robią na nim jednak wrażenia ani piękno nadwiślańskich krajobrazów, ani nawet legendarna uroda Polek (w tym słynnej Wandy co nie chciała Niemca). Nasz bohater nie zamierza spędzić życia w tej krainie, podejmuje zatem próbę powrotu do domu.

Na swej drodze spotka szereg postaci z rodzimej mitologii: Piasta Kołodzieja, borykającego się z plagą myszy króla Popiela, Warsa, szewczyka Dratewkę, który zna sposób na to, by pozbyć się smoka terroryzującego Kraków, księcia Kraka, pana Twardowskiego (z kogutem) itd., itp. Przyjdzie mu też zwiedzić kilka istotnych z rodzimego punktu widzenia miejsc, np. Wawel (grafika gry udanie pokaże ich uroki).

Yoyo’s Great Adventure zarówno w kwestii oprawy, jak i w pomyśle na rozgrywkę czerpie z serii o jajowatym Dizzym. Tak jak jej słynni poprzednicy łączy zatem elementy zręcznościowe z przygodowymi. Te ostatnie, szczęśliwie, dominują. Dużo tu zatem nie tylko skakania po platformach i unikania przeszkadzajek, ale także szukania i używania przedmiotów czy wchodzenia w interakcje z zaludniającymi Polskę osobistościami.

Yoyo bawi i udanie popularyzuje polskie legendy, zasługując na uwagę nie tylko krajowych graczy. Grę można bezpłatnie pobrać z konkursowej strony.