Powrót do domu po suto zakrapianej kolacji z szefem może być trudny. Na szczęście bohater gry – ciężko pracujący w japońskiej korporacji sarariiman, zawsze w obowiązkowej koszuli i pod krawatem – może liczyć na pomoc gracza.

To właśnie gracz będzie musiał przemierzać zatłoczone i gwarne ulice Tokio, by dotrzeć do zdenerwowanej i niepokojącej się o los męża małżonki. By choć odrobinę uspokoić partnerkę, sarariiman dzwoni do niej z każdej napotkanej po drodze budki telefonicznej, a także planuje kupić sushi – przysmak, który obłaskawi żonę.

W realizacji tej misji przeszkadzać będą mu m.in.: wściekli wojownicy sumo, trujące ryby fugu, sygnalizatory drogowe oraz zegary bezlitośnie odmierzające czas (którego w Japonii zawsze przecież jest za mało). Na szczęście jest też sake – eliksir zdrowia dla naszego zapracowanego bohatera.

Ten ciężki poranek wspólnie z nim przeżyć będą mogli posiadacze mikrokomputerów ZX Spectrum lub użytkownicy emulatorów, którzy uruchomią pomysłową zaprojektowaną i narysowaną platformówkę Yopparai Sarariiman.

Jeszcze jedna dobra wiadomość: autorzy udostępnili swoją produkcję za darmo w serwisie itch.io.