Nowy wariant klasycznej strzelaniny z 1982 roku dla Atari VCS nie tylko doczekał się wizualnego liftingu. To również poważne zmiany w mechanice rozgrywki, które mogą zainteresować wielbicieli arena shooterów.

Seria Atari Recharged ma na celu przybliżyć graczom klasykę gier Atari w nowych wydaniach. Yars: Recharged to próba przypomnienia jednej z mniej znanych dziś strzelanin, rozgrywanych na zamkniętej planszy. Yars: Recharged pojawi się na PC (Steam, Epic Games Store), konsolach PlayStation 4 i 5, Xboxach One, Series S i X, odświeżonej wersji Atari VCS oraz w Stadii w tym roku. Yars: Recharged to niemal klasyczne shmup z dodatkowymi mechanikami powiązanymi z rozbijaniem bazy przeciwnika i chwilami chaotycznego zamieszania na planszy. W roli tytułowego wojownika Yar będziemy walczyć z wrogimi Qotile’ami, pośród zastępów przeciwników, których zabudowania przypominają ule. Przemieszczając się pośród gradu pocisków trzeba będzie zadbać o odnalezienie bezpiecznych miejsc, planować śmiałe ataki i niszczyć umocnienia wroga. Po zebraniu odpowiedniej porcji energii będziemy mogli wzmacniać nasze działo Zorlon i niszczyć tarcze oraz unicestwiać wrogów.

Nowa gra nawiązuje elementami rozgrywki do klasycznej Yars’ Revenge Howarda Scotta Warshawa, wydanej w 1982 roku, która stała się jednym z najlepiej sprzedających tytułów Atari 2600. W kontynuacji wprowadzono m.in. lokalną kooperację, zróżnicowane power-upy, 30 bossów i nieskończone fale przeciwników…