XEL reklamowany jest jako list miłosny do oldschoolowych Zeld i zeldopodobnych gier przygododowych z naciskiem na dużą dawkę zręcznościowej akcji. Studio Tiny Roar zapowiada premierę XEL na połowę lipca 2022 roku.

Eksperymenty z przeskokami w czasie nie są nowością w dziedzinie gier, a inspiracje dla XEL raczej oczywiste – dostaniemy w oprawie SF klona Breath of the Wild z charakterystyczną, cel shadingową oprawą oraz zręcznościowym modelem walki. Wszystko to opakowane w mechaniki action RPG 4D. XEL wyląduje na PC (Stem i GOG) już 12 lipca 2022 r., na Switchu pojawi się dwa dni później. W nieco bardziej odległym terminie tego roku możemy spodziewać się premiery gry na pozostałych konsolach do gier.

W XEL poprowadzimy przez świat Reid – młodą kobietę, która utknęła egzotycznym, obcym świecie, której towarzyszy Chap. Nasza bohaterka ma umiejętność dokonywania przeskoków w czasie i przestrzeni – co pomoże jej pokonać wyzwania i odzyskać wspomnienia. Jeśli nie przekonuje nas zwiastun i marketingowy przekaz – na Steamie znajdziemy demo oferujące pierwsze pół godziny rozgrywki w XEL.