Świetnie zaprojektowana oprawa wizualna naśladująca ręczne kreślone rysunki umieszczone w książcze, narracja inspirowana gotycką legendą i ekspresyjna kraina pełna baśni w uniwersum gry, to tylko niektóre z charakterystycznych cech nadchodzącej przygodówki.

Odpowiedzialne za opracowanie zapowiadanego tytułu Alientrap Games ma już na swoim koncie kilka interesujących projektów, m.in. platformówkę Capsized oraz grę akcji Apotheon. W ich najnowszym dziele gracze wcielą się w tajemniczą wiedźmę, która swoją karierę zaczyna do zwiedzania okolicy, zebierania magicznych składników oraz warzenia czarodziejskich zaklęć. Eksplorujemy alegoryczny świat pełen dziwnych postaci i stworzeń oraz wyjątkowych krajobrazów – kolorowych wiosek, tajnych jaskiń i gajów oświetlonych błyskiem Księżyca. Dostarczą nam one wielu różnorodnych zagadek do rozwiązania i wyzwań do pokonania, z którymi poradzimy sobie używając sprytu, potężnej magii oraz… dowcipu. Niektórych z przeciwników oszukamy przebiegłymi klątwami, a innych zamienimy w żaby.

„Uwielbiamy gry, które dostarczają zręcznych wyzwań, fascynujących narracji i oszałamiających stylów graficznych. Przede wszystkim skupiliśmy się na tworzeniu dwuwymiarowych platformówek akcji, które czerpią inspirację z wielu innych gatunków.” – deweloperzy Alientrap Games

Data premiery Wytchwood została zaplanowana na 2021 rok na komputerach PC (Steam).