Jak już prawdopodobnie wiesz, najnowsza odsłona flagowej serii Codemasters pojawi się 10 lipca na PlayStation 4, Xboksie One oraz PC. Nie wiesz jednak, że premiera gry zbieżna będzie z celebrowaniem kariery Michaela Schumachera jako obecnego rekordzisty, siedmiokrotnego mistrza świata, z okazji czego na rynku pojawi się specjalne wydanie gry, zawierające wyjątkowe cyfrowe dodatki.

Wersja Deluxe Schumacher umożliwi wypróbowanie tytułu na trzy dni przed premierą, tj. 7 lipca 2020, jak również wyścigi da nam szansę ścigać się historycznymi bolidami, takimi jak chociażby Benetton B194 z sezonu 1994 czy Jordan 191 z sezonu 1991.

W tej odsłonie serii, żeby zbyt monotonnie w porównaniu do poprzednich edycji nie było, zadebiutuje tryb „Mój Zespół”. Umożliw on graczowi stworzenie własnej załogi, rozbudowę siedziby drużyny oraz rywalizację ze znanymi kierowcami w bolidach. Będzie to pewnego rodzaju doświadczenie, nie tyle od strony kierowcy co raczej zarządzającego całością przedsięwzięcia menedżera.

Tymczasem w planowanym China Virtual Grand Prix w F1 2019 pojedzie aż sześciu prawdziwych kierowców Formuły 1, wśród nich:
Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris, Antonio Giovinazzi oraz Nicholas Latifi. Wyścigi już w niedzielę.Start transmisji o godzinie 19.00 czasu polskiego na oficjalnych kanałach społecznościowych Formuły 1.