Pozostając z tyłu tylko za grami, które ukazały się w kwietniu.

Maj nie miał zbyt wielu dużych premier – największe tytuły, jakie ukazały się w tym miesiącu to Rage 2 i Total War: Three Kingdoms, z których pierwsza okazała się dla wielu sporym zawodem, a druga wyszła tylko na PC. Mimo tego, to właśnie produkcja Creative Assembly była najlepiej sprzedającą się produkcją wydaną w tym miesiącu i trzecią najlepiej schodzącą grą w maju, fizycznie i cyfrowo, na wszystkich platform.

Jedynie Mortal Kombat 11 i Days Gone, oba wydane jeszcze w kwietniu, były w stanie przeskoczyć potężną historię dziejącą się w rodzących się Chinach, która w pierwszym tylko tygodniu sprzedała ponad milion kopii. Ten imponujący wynik można przypisać dwóm czynnikom – faktowi, że Total War jest naprawdę dobry (recenzję Three Kingdoms znajdziecie w 49. numerze Pixela, który od miesiąca jest już w kioskach) oraz temu, że dzieje się w Chinach, co czyni grę całkiem popularną wśród Chińskich odbiorców.

Informacje te podchodzą od analityków z firmy grupy NPD, którzy opracowali dość interesujący raport dotyczący sprzedaży gier w maju 2019. Dowiadujemy się z niego także, że Mortal Kombat 11 jest obecnie najlepiej sprzedającą się grą roku, wyprzedzając Kingdom Hearts 3 na drugim miejscu i Tom Clancy’s The Division 2 na trzecim. Wśród innych ważnych trendów wskazują także świetną pozycję Nintendo Switch, które pozostaje najlepiej sprzedającą się konsolą oraz fakt, że nowe oprogramowanie w maju osiągnęło najniższy poziom sprzedaży od 1998 roku. Patrząc na to, jak wszystko na tegorocznym E3 zapowiedziano na przyszły rok, podobnych „rekordów” miesięcznych możemy się pewnie spodziewać także przez resztę 2019.