Nigdy nie pojmę niektórych biznesowych decyzji. Jasne, że czasem jest dla nich dobre wytłumaczenie. Czasem są po prostu wynikiem wewnętrznej polityki danego wydawcy czy firmy. A czasem jedyną reakcją jest po prostu podrapanie się po głowie.

A co chodzi? Otóż Bethesda ogłosiła wydanie Fallout Legacy Collection. Kolekcja będzie zawierać wszystkie gry single player z serii Fallout: Fallout, Fallout 2, Fallout Tactics, Fallout 3 GOTY, Fallout: New Vegas Ultimate Edition oraz Fallout 4 GOTY. Zapowiedź możecie przeczytać poniżej – pochodzi z Twittera Bethesda UK:

Brzmi dobrze nieprawdaż? Cóż – nie jest tak różowo. Na Twitterze jeden z fanów zapytał czy ta kolekcja będzie dostępna na całym świecie. Teraz ciekawa część – otóż nie. Bethesda wyda ten zbiór tylko w UK oraz w Niemczech.

W tym momencie pozostaje właśnie tylko podrapanie się po głowie i nasuwające się oczywiste pytanie – „dlaczego?!”. Do tego jak można wywnioskować z Twittera Bethesdy kolekcja ukaże się tylko na PC, co moim zdaniem nie ma najmniejszego sensu. Jeśli już wydawać taki zbiór to moim zdaniem powinien być on dostępny dla jak największej liczby graczy, a przede wszystkim tych którzy nie mieli okazji zagrać w te tytuły. Nie rozumiem też zamykania się na rynek amerykański. Może Bethesda ma jakieś wytłumaczenie takiego posunięcia, ale zasadniczo wydaje się to po prostu głupie.