Niektórzy z pozostałych bohaterów przenoszonej na srebrny ekran historii również mają już przypisanych aktorów.

W ramach przypomnienia: „Masters of Doom” to wydana w 2003 roku biografia członków id Software napisana przez Davida Kushnera. Historia okazała się na tyle chwytliwa (a działo się tam, oj działo…), że James i Dave Franco postanowili wyprodukować serial oparty na książce na zlecenie USA Network. Niedawno ujawniono nazwiska aktorów, których ujrzymy w rolach członków id, w tym tych dwóch najważniejszych – Johna Romero i Johna Carmacka. Zagrają ich odpowiednio: Eduardo Franco oraz Patrick Gibson, widoczni na zdjęciach poniżej.

Osobiście jestem zadowolony z tego wyboru i jeśli za fizycznym podobieństwem pójdzie gra aktorska to fani powinni być ukontentowani. Oprócz obydwu Johnów wiadomo też, że Toma Halla (autor „Biblii Dooma”, opuścił szeregi id jeszcze w trakcie produkcji gry) zagra John Karna, a rola Stevie „KillCreek” Case przypadła Siobhan Williams. Case to była dziewczyna Johna Romero, która, jeszcze zanim zostali parą, skopała mu tyłek w deathmatchu w Quake’u.

Śledzę ten projekt z zainteresowaniem i z niecierpliwością czekam na efekt końcowy. Historia opisana w książce ma tyle ciekawych wątków, że emocji raczej tu nie zabraknie.

Widoczne w newsie zdjęcia aktorów zostało udostępnione przez USA Network.