Utrzymaj pozycję, albo zgiń – BePlayer oraz Art Games Studio zapowiadają FPS-a, który wrzuci nas w roli żołnierza 101 Dywizji Powietrznodesantowej wprost do bunkra, będącego zdobytym przyczółkiem. Łatwo się domyślić, że naszym głównym zadaniem będzie jego utrzymanie i przetrwanie.

Lądowanie w Normandii i zaciekła walka o każdy metr piachu do dziś stanowi inspirację dla twórców filmów i gier. Chociaż temat ten był już wielokrotnie wałkowany w świecie cyfrowej rozgrywki, to tym razem możemy oczekiwać na zupełnie inną wersję wydarzeń toczących się podczas nierównej potyczki. W roli jednego z żołnierzy 101 Dywizji Powietrznodesantowej zajmujemy jeden z bunkrów wroga i przystępujemy do obrony.

Weźmiemy udział w wyścigu z czasem obliczonym na przetrwanie i utrzymanie pozycji. Ograniczone zasoby muszą nam zapewnić utrzymanie wrogów na dystans, zarówno w walce bronią palną, jak i wręcz. Krótkie chwile oddechu od potyczek trzeba będzie wykorzystać na odpoczynek i rozdzielenie jedzenia i bandaży, połatanie najgorszych obrażeń i przygotowania do kolejnego starcia. Połączenie symulatora, survivalu, akcji i FPS-a, nastawionego na umiejętne zarządzanie zasobami może okazać się bardzo ciekawym doświadczeniem dla strategów i wielbicieli gier akcji. Oprócz obrony i przetrwania będzie trzeba jeszcze wykonywać każdego dnia rozkazy dowództwa, a obok nazistów – wyczerpanie, brak snu i głód stanowią największe zagrożenia dla naszego zespołu. Zdobywanie zapasów będzie elementem koniecznym do zapewnienia przetrwanie. Opcją ratunkową może być wysłanie wiadomości do dowództwa po zaopatrzenie…

WW2: Bunker Simulator we wczesnym dostępie na Steamie będzie dostępny 1 września 2021 roku. W tej chwili dostępne jest demo gry.