Święto fanów i sprzedawców komiksów, wyłącznie tych z Mrocznym rycerzem w tym roku przypada w sobotę, 18 września. To okazja, by sięgnąć na półkę po komiks z Batmanem.

W tym miesiącu będą ku temu przynajmniej trzy powody – Egmont szykuje wydanie crossovera Batmana z Fortnite, zatytułowany Punkt Zerowym antologię Batman: Świat z interpretacjami postaci Mrocznego Rycerza pochodzącymi od autorów z różnych państw oraz pierwszy tom nowej serii Batman Death Metal – opowiadający o wydarzeniach następujących po przegranej bitwie o losy multiwersum.

Ikoniczna postać zamaskowanego superbohatera znana jest wielbiciela komiksów od ponad ośmiu dekad, w tym czasie doczekała się setek historii, niezliczonych interpretacji i… własnego święta, ustanowionego przez DC Comics w 2013 roku.

7 września na polskim rynku zadebiutował album Batman/Fortnite: Punkt Zerowy. Poza komiksową opowieścią, w której Batman zostaje wciągnięty do nieznanego świata i musi znaleźć sposób ucieczki z niekończącej się pętli chaosu i walki, album zawiera specjalny bonusowy kod odblokowujący w grze Fortnite siedem cyfrowych przedmiotów związanych ze światem DC. Znakomici twórcy komiksowi: Christos Gage, Reilly Brown, Christian Duce, Nelson Decastro i John Kalisz połączyli w tym albumie siły z Donaldem Mustardem, dyrektorem kreatywnym Epic Games. Czytelnicy zostaną wciągnięci wraz z Batmanem do jego świata i pomogą mu rozwiązać tajemnice związane z fenomenem jednej z najpopularniejszych gier na świecie. Scenariusz: Donald Mustard, Christos Gage, rysunki: Reilly Brown, Christian Duce, Nelson Faro DeCastro, John Kalisz. 156 stron w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

14 września Mroczny Rycerz ruszy na wojnę z globalną przestępczością w albumie Batman: Świat, unikalnym projekcie wydawniczym DC, który udowodni, że Batman to fenomen, który przekracza granice państw i granice kulturowe. Wydarzenia, mające miejsce w antologii, będą rozgrywać się na terenie Ameryki Północnej, Francji, Hiszpanii, Włoch, Niemiec, Czech, Rosji, Polski, Turcji, Meksyku, Brazylii, Chin, Korei Południowej i Japonii. W albumie zaprezentowane zostaną historie o Batmanie autorstwa zespołów kreatywnych z całego świata, rozgrywające się w ich rodzimych krajach. Każda z wersji albumu „Batman: Świat” będzie miała również własną unikalną okładkę autorstwa lokalnego zespołu kreatywnego. Twórcy odpowiadający za rozgrywającą się w Polsce historię z Batmanem to Piotr Kowalski (rysunki), Tomasz Kołodziejczak (scenariusz) oraz Brad Simpson (kolory). 184 strony w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

29 września ukaże się pierwszy tom albumu Batman Death Metal, który pokaże czytelnikom, co stało się z bohaterami po przegranej bitwie o losy multiwersum. Batman, Który się Śmieje zwyciężył. Stał się władcą koszmarnej Ziemi, przeobrażonej na jego modłę dzięki mocy Perpetui, matki multiwersum. Bohaterowie, którzy ocaleli, są zdani na jego łaskę. Wszystko wskazuje na to, że wszelki opór został złamany. Ale czy na pewno? Komiks autorstwa Scotta Snydera i Grega Capullo to niesamowita i niezwykle kunsztowna opowieść wzbogacona dodatkowymi materiałami autorstwa takich scenarzystów jak: James TynionIV, Daniel Warren Johnson czy Garth Ennis. Album zawiera też specjalną kartę do gry DC Batman: Metal. Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Daniel Warren Johnson, rysunki: Greg Capullo, Tony S. Daniel, Joëlle Jones. 200 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Wydawnictwo Egmont proponuje również poczekać na listopadową premierę gry DC Batman: Metal, w której gracze będą ratować Batmana oraz innych uwięzionych superbohaterów, by ruszyć na ratunek multiwersum. Równolegle z grą ukaże się dodatek crossover DC Batman: Ninja oparty na filmie animowanym Batman Ninja. Zarówno gra jak i dodatek zostaną wydane w ramach znanej już polskim graczom serii DC Deck Buliding Games.