Jeżeli macie ochotę symbolicznie uczcić ćwierćwiecze tytułu spod znaku dziewięciocalowego gwoździa to w nadchodzący weekend będzie ku temu okazja.

Do wspólnego grania wykorzystamy QuakeWorld, czyli wersję Quake’a zoptymalizowaną i usprawnioną pod kątem grania przez Internet. Na początek być może najważniejsza informacja – aby wziąć udział w rozgrywce NIE trzeba kupować Quake’a. Jeżeli więc nie macie tej gry, a chcielibyście zagrać, to wiedzcie, że wystarczy do tego darmowa paczka o nazwie nQuake. Można ją ściągnąć z poniższej strony:

https://www.nquake.com/

A oto garść pozostałych, niezbędnych szczegółów:

  • Granie zaplanowane jest na dzień 26 czerwca (sobota) od godziny 22:00
  • W celu komunikacji spotykamy się na serwerze Discord portalu Pixelpost.pl. Adres serwera to: https://discord.gg/nGW3d3CmHv
  • Na serwerze Discord zostaną podane wszystkie informacje potrzebne bezpośrednio do wzięcia udziału w rozgrywce (adres IP, hasło, itd.)
  • Na serwerze będzie miejsce dla 16 graczy naraz. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że z frekwencją różnie bywa, ale na wszelki wypadek lepiej nie zwlekać i pojawić się wcześniej, bo „kto pierwszy, ten lepszy”

UWAGA: na koniec ważna informacja. Jeśli wszystko się uda to możliwe, że nagram materiał z tej wspólnej sesji grania, na co będzie się składać zarówno to co się dzieje w grze jak i komunikacja głosowa. Zamierzam to zrobić tylko i wyłącznie w celach pamiątkowych i / lub dla zachęcenia do gry innych poprzez prezentację wybranego fragmentu rozgrywki. Nie mówię, że na pewno takie nagranie będzie miało miejsce, natomiast każdy kto weźmie udział w graniu wyraża na to zgodę (i oczywiście również ma prawo nagrywać / streamować naszą wspólną grę – proszę jedynie o uprzedzenie o tym innych graczy przed rozpoczęciem nagrywania).

To wszystko – chętnych zapraszam w sobotę! 🙂