Dwa dni temu swoje „urodziny” obchodził Unreal 2 i mówiąc delikatnie był to tytuł, który przez graczy wspominany jest raczej chłodno.

W związku z powyższym grać w Unreal 2 nie będziemy… ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać tę okazję jako pretekst do gry w pierwszego Unreal Tournament! 🙂 Każda wersja powinna się nadać – czy to z dystrybucji fizycznej, czy cyfrowej (upewnijcie się tylko, że posiadacie najnowszą, oficjalną łatkę o numerze 436 – numer jest widoczny w głównym menu gry, w prawym górnym rogu). Oto pozostałe istotne szczegóły:

  • Granie zaplanowane jest na dzień 6 lutego 2022 (niedziela) od godziny 21:00
  • W celu komunikacji spotykamy się na serwerze Discord portalu Pixelpost.pl. Adres serwera to: https://discord.gg/nGW3d3CmHv (po dołączeniu przełączcie się na „ogólny-kanał-tekstowy” w menu kanałów po lewej stronie)
  • Na serwerze Discord zostaną podane wszystkie informacje potrzebne bezpośrednio do wzięcia udziału w rozgrywce (adres IP, hasło, itd.)
  • Na serwerze będzie miejsce dla 12 graczy naraz. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że z frekwencją różnie bywa, ale na wszelki wypadek lepiej nie zwlekać i pojawić się wcześniej, bo „kto pierwszy, ten lepszy”

Reszta wyjdzie w praniu. Wprawdzie tytuł tekstu wspomina konkretnie o trybie „deathmatch”, ale jeśli zbierze się odpowiednia liczba chętnych i wyrażą taką chęć, to do repertuaru możemy też dodać np. tryb Capture the Flag (oczywiście obowiązkowo na mapie Facing Worlds ;)).

Dodam jeszcze, że jeśli podczas gry w Unreal Tournament na nowym komputerze doświadczacie problemów z wydajnością to polecam swój poradnik, który opisuje potencjalne rozwiązanie takich bolączek. Poradnik dostępny jest zarówno w formie pisemnej jak i filmowej.

UWAGA: na koniec ważna informacja. Jeśli wszystko się uda to możliwe, że nagram materiał z tej wspólnej sesji grania, na co będzie się składać zarówno to co się dzieje w grze jak i komunikacja głosowa. Zamierzam to zrobić tylko i wyłącznie w celach pamiątkowych i / lub dla zachęcenia do gry innych poprzez prezentację wybranego fragmentu rozgrywki. Nie mówię, że na pewno takie nagranie będzie miało miejsce, natomiast każdy kto weźmie udział w graniu wyraża na to zgodę (i oczywiście również ma prawo nagrywać / streamować naszą wspólną grę – proszę jedynie o uprzedzenie o tym innych graczy przed rozpoczęciem nagrywania).

To wszystko – chętnych zapraszam w niedzielę! 🙂

P.S.: Wyrazy wdzięczności otrzymuje ode mnie Wraithulek, który użyczył nam swojego serwera na potrzeby grania – ogromne dzięki!!!