Zwykle sesje wspólnego grania po sieci, które organizuję kończą się słowami „do następnego razu!”. Niestety tym razem tak nie będzie.

Całkiem niedawno Epic Games ogłosili, że wyłączają serwisy sieciowe dla niektórych swoich starszych produktów, a także usuwają je z dystrybucji. Pełną listę można znaleźć w oficjalnym oświadczeniu. Wśród wymienionych tytułów znalazła się także seria Unreal / Unreal Tournament. Te naprawdę leciwe już części (jak Unreal Tournament z 1999, czy Unreal Tournament 2004) „oberwały” częściowo, bo wprawdzie nie można ich już oficjalnie kupić, a pod koniec stycznia nie skorzystamy już z domyślnie skonfigurowanej wyszukiwarki serwerów, ale dalej będzie można się połączyć z dedykowanymi serwerami utrzymywanymi przez fanów tych gier. Dlatego niedawno zachęcałem, żeby zakupić te części jeśli ktoś jeszcze tego nie zrobił, a chciałby w nie w przyszłości pograć (osoby, które zdążyły to zrobić zachowały gry w swoich bibliotekach i mogą z nich korzystać).

Niestety jest jeden tytuł, co do którego wiele wskazuje, że pójdzie do piachu całkowicie – Unreal Tournament z 2014 roku. Prace nad grą zostały wstrzymane dawno temu (wszystkie zasoby przerzucono na Fortnite) i nigdy nie wyszła ona z fazy, którą Epic Games określali jako „pre-alpha” (moim zdaniem przesadzili z tą „skromnością”, ale to temat na osobną dyskusję). W przeciwieństwie do klasycznych iteracji korzystanie z tej części wymaga uwierzytelnienia z platformą Epic Games. A zatem wydawca ma dostęp do „pstryczka”, którym może „zabić” grę i najprawdopodobniej dokładnie tak się stanie już 24 stycznia bieżącego roku (czyli za dwa tygodnie od momentu, gdy piszę te słowa).

W związku z powyższym chciałbym zorganizować pożegnalną sesję wspólnego grania w tę właśnie produkcję. Tutaj niestety pojawia się pewien haczyk – gra jest wprawdzie free-to-play, ale w chwili obecnej nowi użytkownicy nie mogą jej już dodać do konta (strona gry w sklepie Epic Games została usunięta). Grać mogą jedynie ci co zrobili to w przeszłości. Jeżeli jesteś taką osobą i masz ochotę jeszcze raz wspólnie pograć, to podaję kluczowe informacje:

  • Gramy 14 stycznia 2023 r. (sobota) od godziny 22:00
  • Komunikacja w dniu gry będzie realizowana na serwerze Discord serwisu Pixelpost.pl, na który można dołączyć pod tym adresem: https://discord.gg/nGW3d3CmHv
  • Wszelkie pytania dotyczące tematu można zadawać na ww. serwerze Discord. Postaram się pomóc i udzielić odpowiedzi wedle posiadanej wiedzy.

W zależności od frekwencji i chęci uczestników możemy oprócz trybu deathmatch spróbować zagrać też np. tryb capture the flag (oczywiście na planszy „Facing Worlds” ;)), ale to już wyjdzie w praniu.

Zapraszam zatem wszystkich chętnych – postrzelajmy, pogadajmy / pośmiejmy się korzystając z komunikacji głosowej i pożegnajmy tytuł.