Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki w Krakowie już po raz 5 zaprasza uczniów szkół średnich z Małopolski na maraton tworzenia gier komputerowych. Wydarzenie odbędzie się w dniach 28-29.02.2020 r.

WSEICRAFT to konkurs, podczas którego zespoły mają za zadanie zaprojektować w ciągu 24 godzin trzy gry. Uczestnicy przez konkursem wezmą udział w bezpłatnym szkoleniu z tworzenia gier. Warsztaty umożliwią więc start wszystkim uczniom z wyrównanego poziomu, a także przygotują uczestników konkursu do pracy zespołowej. Na razie pula nagród rzeczowych to 3000 zł plus voucher dla zwycięzców, który jest przepustką na pierwszy, bezpłatny rok studiów na kierunku Informatyka i Ekonometria.

To całkiem ciekawa ścieżka kariery, dzięki której gry mogą stać się dla uczniów codzienną praktyką, a docelowo – sposobem na utrzymanie,

Pixel jest patronem medialnym WSEICRAFT, a Robert wspominał o prenumeracie Pixela dla zwycięzców, wiec nauka projektowania gier popłaca. Informacje o konkursie można znaleźć na stronie WSEICRAFT na Facebooku.