Jeśli spodziewaliście się, że pod koniec września nic wielkiego się nie wydarzy, to właśnie na półki sklepowe zawędrowała potężna biblioteczka komiksów.

Czegóż ta nie ma: podróżująca przez kosmos Armada. Superman w świecie Injustice. Ptaki nocy walczące ze złem. Kolejna porcja przygód Resident Aliena. Usagi Yojimbo w kolorze! Jak również: Star Wars, Batman Death Metal, X-Men, Punisher, Hulk, Thor i Avengers. Wykręcając na chwilę z superbohaterskich szlaków trafimy na Ricka I Morty’ego, Muminki oraz nową serię komiksów dla pięcio-(i starszych)-latków, komiksowa porcję mitów (Antygona oraz Dedal i Ikar), Czarodziejki W.I.T.C.H., a także przygody Wojtka i Rudego,

Armada, tom 1

Krążowniki, statki admiralskie, transportowce wojenne, moduły techniczne… Armada to konwój tysięcy pojazdów kosmicznych, poszukujących nowych form życia na nieznanych planetach. Statki Armady są zamieszkiwane przez stworzenia pochodzące ze wszystkich stron galaktyki. W gronie kosmicznych podróżników jest nawet jeden człowiek – Navis, młoda agentka wywiadu Armady. Album zbiorczy zawiera oryginalne tomy: Ogień i popiół, Kolekcjoner, W trybach rewolucji i Talizman demonów. Scenariusz: Jean-David Morvan, rysunki: Philippe Buchet. 204 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Injustice. Bogowie pośród nas. Rok pierwszy, tom 1

Superman jest największym bohaterem Ziemi. Ale kiedy ginie najdroższa mu osoba, oszalały z wściekłości wymierza sprawiedliwość na własną ręką i z zimną krwią zabija człowieka odpowiedzialnego za tę zbrodnię. To wydarzenie zapoczątkuje przemianę Człowieka ze Stali. Zamiast podejmowania kolejnych prób ratowania świata… postanawia przejąć nad nim władzę. Ostatni Syn Kryptona siłą zaprowadza pokój na Ziemi, nie licząc się z nikim i z niczym. Tylko jeden człowiek stoi między Supermanem a władzą absolutną: Batman. Mroczny Rycerz użyje wszelkich dostępnych mu metod, aby powstrzymać swojego byłego przyjaciela przed zniszczeniem świata. Kto przyłączy się do bezwzględnej krucjaty Supermana przeciwko przestępczości, a kto opowie się po stronie buntu u boku Batmana? Album Injustice: Bogowie Pośród Nas – Rok pierwszy, inspirowany fenomenalną grą wideo, opowiada historię szaleństwa, jakie zawładnęło światem, gdy bohaterowie obdarzeni niemal boskimi mocami spróbowali go naprawić. To pierwszy tom bestsellerowej serii przedstawiającej superbohaterów z uniwersum DC, jakich nigdy wcześniej nie widzieliście! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach w formie cyfrowej jako Injustice: Gods Among Us #1-36, a później drukowanej jako Injustice: Gods Among Us #1-12 i Injustice: Gods Among Us Annual #1. Scenariusz: Tom Taylor, rysunki: Jheremy Raapack, Mike S. Miller i inni. 424 strony w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Ptaki Nocy. Wielkie łowy

Album „Ptaki Nocy – Wielkie łowy” to kontynuacja runu legendarnej scenarzystki Gail Simone (Secret Six) o grupie wojowniczych bohaterek. Autorce towarzyszą rysownik Ed Benes (Superman) oraz wielu innych twórców. Wcześniejsze przygody tej niezwykłej drużyny znajdziecie w tomie Ptaki Nocy – Tajemnice i morderstwa. Black Canary, Huntress i Oracle. Ptaki Nocy. Elitarna grupa kobiet, która rozbija przestępczy półświatek Gotham. Huntress i Vixen działają pod przykrywką, aby zdemaskować groźną sektę działającą poza Gotham. Natomiast Black Canary i Oracle stawiają czoło takim przeciwnikom jak Brainiac i Joker. Poza tym Ptaki Nocy muszą połączyć siły w starciu z potężną nadnaturalną postacią, która na własną rękę wymierza sprawiedliwość, wysysając z ofiar siły życiowe. Czy któraś z członkiń grupy zapłaci najwyższą cenę za grzechy przeszłości? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach Batgirl #57, Batman #633 i Birds Of Prey #68–80. Scenariusz: Gail Simone, rysunki: Ed Benes. 360 stron w twardej oprawie. Cena: 109,99 zł.

Resident Alien. Obcy w Nowym Jorku, tom 2

Dalszy ciąg przygód sympatycznego przybysza z innej planety. Doktor Harry Vanderspeigle, bystry, utalentowany kosmita, rozbija się na Ziemi. Ukrywa się wśród mieszkańców miasteczka Patience w stanie Waszyngton, a wkrótce przyjmuje nawet posadę miejscowego lekarza. W wolnych chwilach rozwiązuje zagadki kryminalne. Kiedy Harry’ego przypadkiem zauważają poszukujący go przedstawiciele biura śledczego, w miasteczku pojawia się pewien uparty agent federalny i zaczyna węszyć. Harry wraz z pielęgniarką Astą i jej ojcem szamanem odkrywają, że grozi im niebezpieczeństwo. Na szczęście są wśród przyjaciół, którzy pomogą im uniknąć kłopotów. Tymczasem w mieście znów dochodzi do morderstwa… Na podstawie komiksu telewizja SyFy nakręciła serial. Album zawiera zeszyty miniserii Resident Alien: The Man with No Name #1–4,  Resident Alien: An Alien in New York #1–4, Resident Alien: Your Ride’s Here #1–6. Scenariusz: Peter Hogan, tysunki: Steve Parkhouse. 352 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Usagi Yojimbo. Bunraku i inne opowieści, tom 1

Po raz pierwszy w kolorze! Nowe przygody Usagiego, szlachetnego ronina walczącego z ziemskimi i nadnaturalnymi niebezpieczeństwami czyhającymi w dawnej Japonii. W pewnym mieście Usagi trafia na przedstawienie bunraku – teatru lalkowego. Jest zachwycony sztuką i docenia kunszt lalkarzy, ale zaraz potem zostaje wciągnięty w krwawą rozprawę ze złymi duchami. Na szczęście znów spotyka pogromcę demonów Sasukego i razem stawiają czoło nadprzyrodzonemu zagrożeniu. Później ronin poznaje sławną pisarkę, która tworzy opowieści o prawdziwych bohaterach – walecznych jak… sam Usagi. Długouchy wojownik dociera też na równinę Adachi, gdzie przed laty uczestniczył w wielkiej bitwie. Od dawna starał się wrócić w to miejsce, aby przedstawić swojemu dawno nieżyjącemu panu pewną prośbę… I w końcu razem z sympatycznym łowcą nagród Genem przeżywa niebezpieczną, ale wesołą przygodę! Seria Usagi Yojimbo jest od wielu lat tworzona przez supergwiazdę komiksu amerykańskiego, scenarzystę i rysownika Stana Sakaiego. Kolorystą albumu jest Tom Luth. Scenariusz i rysunki: Stan Sakai. 192 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Star Wars. Operacja Gwiezdny Blask, tom 2

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku. Komandor Ellian Zahra otrzymała od budzącego grozę Dartha Vadera zadanie wytropienia niedobitków rebelianckiej floty rozproszonych po galaktyce od czasu bitwy o Hoth. Ale co się kryje za jej gorzkim, osobistym dążeniem do zemsty na księżniczce Lei? Kiedy na światło dzienne wychodzi ważna tajemnica, cenę za jej ujawnienie zapłacą Czwarta i Siódma Dywizja Rebelii! Luke Skywalker, Wedge Antilles i Shara Bey muszą ruszyć do jednej z największych kosmicznych bitew przeciwko chmarze myśliwców TIE! Tymczasem Leia formuje nową elitarną jednostkę pilotów, którzy przeniosą walkę z powrotem na terytorium Imperium. Rodzi się eskadra Gwiezdny Blask! Scenariusz: Charles Soule, rysunki: Ramon Rosanas, Jan Bazaldua. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Batman Metal. Batman Death Metal, tom 1

Po wydarzeniach z tomu Liga Sprawiedliwości: Wojna Totalna. Rok łotrów rozpoczyna się kolejny rozdział sagi Scotta Snydera. Pierwszy tom nowej serii Batman Death Metal pokazuje, co stało się z bohaterami po przegranej bitwie o losy multiwersum. Batman, Który się Śmieje zwyciężył. Stał się władcą koszmarnej Ziemi, przeobrażonej na jego modłę dzięki mocy Perpetui, matki multiwersum. Bohaterowie, którzy ocaleli, są zdani na jego łaskę. Wszystko wskazuje na to, że wszelki opór został złamany. Ale czy na pewno? Prawdziwy Batman kryje się w cieniu i prowadzi wojnę podjazdową, doprowadzając do drobnych starć z siłami ciemiężyciela. Zaś Wonder Woman, która została władczynią Podziemia, marzy o ostatecznym obaleniu tyrana. Bohaterowie nadal nie stracili nadziei na wygraną… Również wygnany przez Perpetuę Lex Luthor nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Jaką misję powierzy on Lobo, ostatniemu Czarnianinowi? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach: Dark Nights: Death Metal #1–3, Dark Nights: Death Metal – Legends Of The Dark Knights #1, Dark Nights: Death Metal Guidebook #1. Komiks zawiera specjalną kartę do gry Batman Metal. Karta będzie dostępna tylko z I wydaniem. Scenariusz: Scott Snyder, James Tynion IV, Daniel Warren Johnson, rysunki: Greg Capullo, Tony S. Daniel, Joëlle Jones. 200 stron w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Marvel Deluxe. X-Men: Wielki projekt

Wielka historia X-Men w jednym tomie! Od założenia słynnej pierwszej drużyny mutantów, którą zebrał profesor Xavier, przez pojedynki z Magneto i wizytę na wyspie Krakoa, aż po plan X-tynkcji – ten album gromadzi wszystkie najważniejsze wydarzenia, które wpłynęły na losy Jean Grey i spółki. Ed Piskor, nietuzinkowy twórca komiksów niezależnych znany m.in. z nagrodzonej Eisnerem serii Hip hop: Genealogia, zabiera czytelników w niezwykłą podróż po dziejach jednej z najpopularniejszych superbohaterskich drużyn. Opowiada kanoniczne historie o początkach X-Men, o ich najistotniejszych misjach, przygodach i bitwach na swój wyjątkowy sposób. Wartka narracja i obłędne rysunki – ten nietypowy album, który sam autor nazywa listem miłosnym, to lektura obowiązkowa zarówno dla każdego wielbiciela mutantów, jak i dla tych, którzy dopiero chcą poznać ich przeszłość. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach: Grand Design #1–2, X-Men: Grand Design – Second Genesis #1–2, X-Men: Grand Design – X-Tinction #1–2, a także X-Men (1963) #1, Giant-Size X-Men (1975) #1 i Uncanny X-Men (1981) #268. Scenariusz i rysunki: Ed Piskor. 360 stron w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

Marvel Classic. Punisher, tom 1

Pierwszy tom mrocznej i krwawej opowieści o Punisherze spod szyldu Marvel Knights – imprintu Marvel Comics. Punisher powraca! Jako niepowstrzymany samotny mściciel Frank Castle znów wypowiada brutalną wojnę przestępcom – ku przerażeniu Mateczki Gnucci i całej jej rodziny mafijnej. Na drodze stają mu również były generał trzymający w szachu całe Stany Zjednoczone, przerażający olbrzym zwany Ruskiem, a także… pełni zapału naśladowcy, którzy postanowili oczyścić Nowy Jork ze zbrodniarzy i grzeszników. Czy zdołają namówić Punishera do współpracy? I co się stanie, gdy do gry włączą się Daredevil oraz Spider-Man? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Punisher (2000) #1–12, Punisher (2001) #1–5 oraz Punisher Kills the Marvel Universe. Komiks tylko dla dorosłych. Scenariusz: Garth Ennis, rysunki: Doug Braithwaite, Steve Dillon. 456 stron w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Marvel Fresh. Nieśmiertelny Hulk, tom 1

Pierwszy tom opowieści grozy o Nieśmiertelnym Hulku z serii wydawniczej Marvel Fresh! Niełatwo zauważyć Bruce’a Bannera. Siedzi cicho i nie lubi zwracać na siebie uwagi. Gdyby ktoś wpakował mu kulkę w łeb, umarłby bez sprzeciwu. Jednak po zapadnięciu nocy przebudziłby się jako ktoś inny –nieśmiertelny zielony potwór zwany Hulkiem, najsilniejsze monstrum ze wszystkich. W obu swoich wcieleniach przyciąga kłopoty, więc tuła się po amerykańskiej prowincji i nigdzie nie zagrzewa miejsca na dłużej. Pewni ludzie uparli się jednak odszukać Bannera. Problem w tym, że zamiast potulnego naukowca mogą znaleźć bestię… i tajemnicze Zielone Wrota. Jaki koszmar się za nimi kryje? I czy dawni przyjaciele z Avengers zdołają poskromić gniew Hulka, skoro nie udało się to nawet śmierci? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–10 serii Immortal Hulk oraz w zeszycie #684 serii Avengers. Scenariusz: Al Ewing, rysunki: Joe Bennett, Lee Garbett. 244 strony w miękkiej oprawie. Cena: 69,99zł.

Marvel Fresh. Thor – Thor odrodzony, tom 1

Pierwszy tom przygód Gromowładnego z serii wydawniczej Marvel Fresh! Po bitwie z Mangogiem, krwiożerczym sędzią bogów, Thor znów został Gromowładnym i od razu spadła na niego lawina kłopotów. Asgardia legła w gruzach, magiczny młot Mjolnir spłonął w Słońcu, a czarnoksiężnik Malekith Przeklęty wraz z bezwzględną Królową Żaru podbijają kolejne światy. Tym razem ich płonące hordy biorą na cel mroźną krainę umarłych. Jeśli Thor nie zdoła ich powstrzymać, rozegra się prawdziwa bitwa lodu i ognia! No, chyba że uda się zaprowadzić pokój dzięki pewnemu niespodziewanemu małżeństwu… Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #1–6 serii Thor. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: Mike del Mundo, Christian Ward. 152 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Marvel Fresh. Avengers – Dookoła świata, tom 2

Drugi tom przygód Avengers z serii wydawniczej Marvel Fresh! Drużyna Avengers oficjalnie wraca do akcji. Po starciu z Mrocznymi Celestianami otrzymała nową bazę na szczycie świata, kryjącą cuda, o jakich nie śniło się ani magom, ani naukowcom. Ma też nowego szefa – Czarną Panterę! Sojusz najpotężniejszych ziemskich bohaterów z Wakandą nie przypada jednak do gustu ani rządowi Stanów Zjednoczonych, ani Namorowi – władcy Atlantydy od dawna skonfliktowanej z królestwem T’Challi. W dodatku na jaw wychodzą kolejne tajemnice z historii pradawnej drużyny Avengers. Tym razem będzie to prawda o narodzinach pierwszego Ghost Ridera… Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach #7–12 serii Avengers. Scenariusz: Jason Aaron, rysunki: David Marquez, Ed McGuinness, Sara Pichelli, Cory Smith. 168 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Rick i Morty, tom 12

Dwunasty album zwariowanych przygód bohaterów znanych z kultowego serialu telewizyjnego produkcji Adult Swim: geniusza Ricka Sancheza i jego wnuka Morty’ego Smitha! Pewna osoba bezwarunkowo i z własnej woli pokocha… Ricka! Ale Rick i tak się o tym nie dowie. Przede wszystkim jednak zapijaczony naukowiec ruszy wraz z Jerrym w szalony pościg za Pawikiem Jonesem, który porwał Morty’ego. Po co jednak uprowadzać dzieciaka, którego nawet własny dziadek traktuje jak popychadło? Poza tym bohaterowie zapolują na biednego kosmicznego giganta, spróbują wydmuchać z nosa inteligentnego zielonego stwora i dowiedzą się, że z mediami społecznościowymi nie warto wojować… Scenariusz: Kyle Starks, Terry Blas, rysunki: Marc Ellerby, Benjamin Dewey. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Muminki, tom 3

W tym zbiorczym tomie znalazły się opowieści komiksowe autorstwa Larsa Janssona! Młodszy o dwanaście lat brat Tove Jansson był pisarzem, tłumaczem, górnikiem w lapońskiej kopalni złota, fotografem lotniczym, pierwowzorem Włóczykija, a także – z czego zasłynął najbardziej – artystą komiksowym.  Po komiksową serię powinien sięgnąć każdy miłośnik przygód przyjaciół z Doliny Muminków. Scenariusz i rysunki: Lars Jansson. 232 strony w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.

Pan Borsuk i pani Lisica. Spotkanie, tom 1

W komiksie o Borsuku i Lisicy poznajemy historię nietypowej rodziny: pana Borsuka i jego trojga dzieci oraz pani Lisicy i jej córki. Borek, Szperaczek i Róża w jednym zgadzają się całkowicie: borsuki i lisy nie są stworzone do wspólnego życia! Jednak ich rodzice są innego zdania. Na domiar złego pan Borsuk i pani Lisica postanawiają zamieszkać razem w jednej norze! Seria cieszy się we Francji wielką popularnością. Jest także lekturą szkolną dla najmłodszych. Według dziennika Le Monde historia pana Borsuka i pani Lisicy to „przepełniona humorem i czułością piękna lekcja tolerancji”. Na podstawie komiksu powstał film animowany wyświetlany w polskiej telewizji pod tytułem Jak borsuk z lisem. Albumy z serii Mój pierwszy komiks 5+ wprowadzą dziecko w świat komiksu. Wszystkie mają przepiękne rysunki i opowiadają proste historie.  Poznamy komiksową adaptację serii książek dziecięcych opowiadających o ekscytujących przygodach uroczej rodziny Rabatków, czyli króliczków mieszkających na szczycie wzgórza (Opowieści z Bukowego Lasu). Dzieciom i rodzicom zapewne przypadnie do gustu także seria Pan Borsuk i pani Lisica opowiadająca o nietypowej rodzinie zwierząt leśnych. Najmłodszym czytelnikom spodobają się zapewne dwie pozostałe serie: W cieniu drzew, która w ciepły sposób ukazuje postacie zwierząt leśnych, tak bardzo przypominających z charakteru ludzi, oraz Bartłomiej i Karmelek opowiadająca o przygodach dwóch osiołków – ojca i syna – i opisująca wspaniałą relację między nimi. Te urocze komiksy do czytania razem z dzieckiem to cudowna przygoda pełna uczuć, wzruszeń i mądrości. Scenariusz: Brigitte Luciani, rysunki: Eve Tharlet. 32 strony w twardej oprawie (z gąbką). Cena: 34,99 zł.

W cieniu drzew. Jesień pana Zrzędka, tom 1

Nadchodzi zima i wszystkie leśne zwierzęta są pochłonięte przygotowaniami: gromadzą zapasy, urządzają legowiska i żegnają się z sąsiadami. Pan Zrzędek próbuje zamieść zeschnięte liście z ganku swojego domu, ale ciągle ktoś mu w tym przeszkadza… Znakomicie dobrana kolorystyka idealnie oddaje atmosferę panującą tuż przed nadejściem zimy. Złote światło, brązowe liście wielkich drzew i zamglone niebo, a do tego ciepłe wnętrza przytulnych domków ukrytych w gęstym lesie. To pogodny, ciepły i zabawny komiks dla najmłodszych, który z pewnością sprawi przyjemność także dorosłym czytelnikom. Scenariusz i rysunki: Dav. 32 strony w twardej oprawie (z gąbką). Cena: 24,99 zł.

Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny, tom 1

Seria komiksów dla dzieci opowiada o przygodach króliczej rodziny Rabatków: cioci Cynii, tacie Narcyzie i jego pięciorgu dzieciach, którzy mieszkają na szczycie pięknego zielonego wzgórza. To sympatyczna, lekka i pełna humoru historia z przebogatymi kolorowymi ilustracjami, które aż kipią od szczegółów cieszących oko nie tylko najmłodszych. Pełne zaskakujących detali i pastelowych kolorów rysunki są znakomitym dopełnieniem opowieści. W pierwszym tomie króliczki obchodzą ważne święto – urodziny Stokrotka – i w wielkiej tajemnicy przygotowują dla niego przyjęcie niespodziankę. Na podstawie serii we Francji powstał serial animowany Rodzina Rabatków, który był emitowany w Polsce. Scenariusz i rysunki: Loïc Jouannigot. 32 strony w twardej oprawie (z gąbką). Cena: 34,99 zł.

Bartłomiej i Karmelek. Najlepsze miejsce, tom 1

Bohaterami tej historii są Bartłomiej i jego syn Karmelek. Książeczki charakteryzują się prostotą opowieści oraz akwarelowymi ilustracjami i stanowią wspaniałe połączenie komiksu z klasyczną książeczką z obrazkami. W pierwszej opowieści Bartłomiej chce zostać bohaterem w oczach synka i zabrać go w niezwykłe miejsce, gdzie dotrą pierwsi. Dokądkolwiek jednak trafiają, okazuje się, że koledzy Karmelka już tam byli. Dzięki wzruszającym opowieściom i pięknym ilustracjom książeczki zachwycą czytelników w każdym wieku. To doskonały prezent dla ojców i dzieci jako pierwsze spotkanie z komiksem. Scenariusz: Sylvia Vecchini, rysunki: Sualzo. 32 strony w twardej oprawie (z gąbką). Cena: 24,99 zł.

Świat Mitów. Dedal i Ikar

Niedawno koronowany król Krety – Minos – nakazuje genialnemu architektowi Dedalowi wybudowanie labiryntu, w którym uwięzi Minotaura, potwora zrodzonego przez jego żonę Pazyfae. Wkrótce potem kreteński władca, po wygranej wojnie z królem Aten, Egeuszem, rozkazuje, aby ten regularnie dostarczał mu młodych ludzi na pożarcie Minotaurowi. Kiedy jednak Minos dowiaduje się, że Dedal go zdradził, umożliwiając jego córce Ariadnie i Tezeuszowi ucieczkę z labiryntu, postanawia uwięzić architekta i jego syna Ikara w wybudowanej przezeń pułapce. Tak oto ojciec z synem zostają skazani na dożywotnie błądzenie po najwymyślniejszym labiryncie korytarzy, jaki kiedykolwiek stworzył człowiek… Scenariusz: Clotilde Bruneau, rysunki: Giulia Pellegrini. 56 stron w twardej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Świat Mitów. Antygona

Po śmierci Edypa, króla Teb, jego synowie Polinik i Eteokles postanowili podzielić się władzą i rządzić na zmianę. Jednak po roku rządów Eteokles nie chce przekazać tronu bratu. Polinik wzywa więc na pomoc obce wojska i atakuje Teby. Walka kończy się śmiercią obu braci, a władcą zostaje ich wuj Kreon. Uznaje on Polinika za zdrajcę i zakazuje pogrzebania jego zwłok. Rozkazowi temu sprzeciwia się jednak siostra Eteoklesa i Polinika, Antygona. Sprzeciw ten, podyktowany siostrzaną miłością i potrzebą serca doprowadza do serii tragicznych wydarzeń… Scenariusz: Clotilde Bruneau, rysunki: Giuseppe Baiguera. 56 stron w twardej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Czarodziejki W.I.T.C.H., tom 3

Trzeci album o przygodach pięciu Czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelniczek na całym świecie. Cornelia rozpacza po stracie ukochanego Caleba. Całymi dniami przesiaduje w swoim pokoju. Will, Irma, Taranee i Hay Lin próbują ją pocieszyć, jednak ta nie chce ich widzieć. W końcu dziewczyny kłócą się i obrażają jedna na drugą. Brak ich jedności źle wpływa na magiczną równowagę świata, a sytuację tę postanawia wykorzystać Luba, ambitna członkini Bractwa Kondrakaru. Przez jej działanie WITCH tracą swoją moc i powstaje Migotaurus, bestia która zagrozi samej Wyroczni. Na domiar złego budzi się też Nerissa – była Powierniczka Serca Kondrakaru, skazana przez Bractwo. Tylko zjednoczone Strażniczki zdołają walczyć z takim wrogiem. Czy potrafią przezwyciężyć wzajemne żale i animozje? A oprócz tego… kolejna z bohaterek się zakocha! Przygody Czarodziejek wymyśliła włoska pisarka Elisabetta Gnone, znana z trylogii powieściowej dla dzieci Fairy Oak. Bazując na jej pomyśle, scenariuszem oraz rysunkami do poszczególnych tomów serii zajmowali się liczni autorzy związani z rynkiem opowieści graficznych. W 2002 roku cykl WITCH i jego twórcy zostali uhonorowani ważną włoską nagrodą komiksową czasopisma Topolino. Księga trzecia zawiera komiksy z numerów 25–36 magazynu Czarodziejki WITCH. Scenariusz: Francesco Artibani, Bruno Enna, Paola Mulazzi, Gulia Conti, rysunki: Claudio Sciarrone, Gianluca Panniello, Daniela Vetro, Giovanni Rigano, Alessia Martusciello, Paolo Campinoti. 384 strony w twardej oprawie. Cena 89,99 zł.

Wojtek i Rudy wciąż rozrabiają, tom 3

Ci dwaj przyjaciele nie przepuszczą żadnej okazji do dobrej zabawy. Wystarczy tylko odrobina wyobraźni, której mają pod dostatkiem. Wskocz do ich świata i zobacz, co tym razem wymyślą Wojtek i Rudy i jakie kłopoty sobie zgotują! Kontynuacja komiksu nagrodzonego w drugiej edycji Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Scenariusz i rysunki: Piotr Hołod. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.