Pod koniec września nie będziemy się nudzić – niemal 30 opowieści obrazkowych na rynku, w tym wznowień, reedycji, albumów zbiorczych, premier i kontynuacji.

Znajdzie się coś zarówno dla dzieciaków (Ptyś i Bill, Delisie, Krasnolud Nap, Maja i Minizaury, Bazyliszki, Malutki Lisek i Wielki Dzik), wielbicieli historii ze świata Thorgala, odwiedzimy także Mirmiłowo oraz posłuchamy opowieści o dzielnych marynarzach (Kajtek i Koko), a także rzucimy się w nurt graficznych historii sięgających po klasykę literatury (20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi, Trzej muszkieterowie, Miss Marple). Jest też nowa seria ze świata Asteriksa i Obeliksa, z Idefiksem w roli głównej! Dla miłośników oryginalnych ubranek: duża dawka Batmana, Toma Stronga, Daredevila, X-Menów, Silversurfera, Elektry i Woverine’a. Na deser: Bazyliszki, Ekspozytura Rygor, Star Wars, trzeci tom Buga Enkiego Billala oraz zbiorcze wydanie twórczości historycznej Zbigniewa Kasprzaka. Cóż za znakomity koniec września…

20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi

Komiksowa adaptacja jednej z fantastyczno-naukowych powieści Juliusza Verne`a. Pływające po oceanach brytyjskie statki są atakowane przez potwora z głębin. Większość marynarzy identyfikuje go jako olbrzymiego wieloryba. Aby zweryfikować te opinie zorganizowana zostaje ekspedycja naukowa, w której biorą udział znany uczony Pierre Aronnax, jego wierny sługa Conseil i „król harpunników” Ned Land. Po kilku miesiącach bezowocnych poszukiwań w końcu natykają się na „potwora”… który okazuje się gigantyczną maszyną! W wyniku zderzenia ich fregaty z „potworem” Aronnax, Conseil i Land wypadają za burtę i zostają uratowani przez załogę tajemniczej maszyny – statku podwodnego o nazwie Nautilus. Rozbitkowie poznają dowódcę statku, kapitana Nemo, i towarzyszą mu w niesamowitej podmorskiej podróży. Scenariusz i rysunki: Fabrizio Lo Bianco, 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Trzej muszkieterowie

Komiksowa adaptacja jednej z najbardziej znanych powieści płaszcza i szpady, wielokrotnie ekranizowanej i przetłumaczonej na wiele języków książki Aleksandra Dumasa. Marzeniem młodego szlachcica d`Artagnana jest zostać przyjętym w szeregi muszkieterów – elitarnej formacji przybocznej króla Francji. Rusza więc z rodzinnej Gaskonii do Paryża, by urzeczywistnić marzenie. Mając w pamięci przykazanie ojca, by pojedynkował się z każdym, kto go obrazi, d`Artagnan wyzywa na pojedynek najpierw tajemniczego nieznajomego, który odmawia mu tego honoru, a potem trzech najsłynniejszych muszkieterów królewskich, i w rezultacie wplątuje się w międzynarodową aferę, która może zaważyć na przyszłości królowej. Znana przygodowa fabuła w komiksowej odsłonie nabiera nowych barw i zachęca do powrotu do oryginalnej powieści! Scenariusz: Fabrizio Lo Bianco, rysunki: Andres José Mossa. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Mistrzowie Komiksu. Bug, tom 3

Trzeci tom najnowszej serii giganta współczesnego komiksu – Enkiego Bilala! Ziemia pogrąża się w coraz większym chaosie po ataku złośliwego buga pochodzącego z kosmosu, który uniemożliwia korzystanie z urządzeń elektronicznych. Jedynym człowiekiem mogącym ich używać, a nawet potrafiącym aktywować całe uśpione systemy cyfrowe, jest Kameron Obb, członek nieudanej misji na Marsa. Tajemnica jego „mocy” jest prosta – Obb pozostaje w niezwykły sposób związany z niszczycielskim bugiem. Wiedząc, co potrafi były astronauta, wszystkie znaczące światowe siły chcą przejąć nam nim kontrolę. Bohater nie zamierza być marionetką – ma swój plan ratowania planety. Ale zanim go zrealizuje, musi ocalić własną córkę i ukochaną kobietę…

Enki Bilal, z pochodzenia Jugosłowianin, jest jednym z najważniejszych twórców komiksu frankofońskiego. Jego cykle Trylogia Nikopola i Potwór były ogromnym sukcesem artystycznym i komercyjnym. Na podstawie pierwszej z tych serii Bilal – jako reżyser – nakręcił film kinowy Immortal – Kobieta pułapka. Jest także autorem albumów: Julia & Roem, Animal’z, Kolor powietrza, Legendy naszych czasów oraz Fins de siècle: Falangi Czarnego Porządku, Polowanie. Scenariusz i rysunki: Enki Bilal. 80 stron w twardej oprawie. Cena: 79,99 zł.

Thorgal – Młodzieńcze Lata. Sydönia, tom 10

Dziesiąta część sagi o młodzieńczych przygodach Thorgala, przybysza z gwiazd żyjącego wśród wikingów Północy, oraz jego ukochanej Aaricii. Okrutny król Danii zginął, dlatego jego syn z nieprawego łoża Swen postanawia wrócić do ojczyzny i upomnieć się o koronę. Wymusza na Thorgalu, aby ten zostawił Aaricię wśród sprzymierzeńców, a sam wybrał się z nim na wyprawę w celu zdobycia tronu. Swen nie wie, że w Danii już jest ktoś, kto zamierza zagarnąć władzę po Haraldzie, i że ten ktoś nie cofnie się przed niczym, aby dopiąć celu. Czy Swen zdoła zwyciężyć i czy Thorgal wreszcie będzie mógł wrócić z ukochaną do rodzinnej wioski? Scenariusz: Yann le Pennetier, rysunki: Roman Surżenko. 56 stron w miękkiej lub twardej oprawie. Cena: 39,99 zł/29,99 zł.

Agatha Christie. Miss Marple – Hotel Bertram

Kolejna opowieść o słynnej „detektyw z herbaciarni” – Miss Jane Marple. W jej rodzinnym miasteczku, St Mary Mead, dochodzi do brutalnego napadu na bank, w którym ginie kasjer. Miss Marple przypadkiem natyka się na złodziei i rozpoznaje jednego z nich – jest nim znany sędzia… Policja jednak nie daje wiary jej zeznaniom, twierdząc, że sędzia w tym czasie przebywał na wakacjach zagranicą. Okazuje się też, że w ostatnim czasie podobne napady rabunkowe zdarzają się w całej Anglii, a wśród sprawców każdego z nich rozpoznano jakąś znaną osobę. Zniechęcona Miss Marple postanawia pojechać do Londynu, by odpocząć w znanym sobie z lat młodości hotelu Bertram. Jednak również tam nie zazna spokoju – w hotelu, będącym zawsze ostoją staroświeckości i porządku, dzieją się niepokojące rzeczy. Czy uda jej się rozwikłać zagadkę napadów i dziwnego zachowania personelu hotelu Bertram? Przecież „natura ludzka jest wszędzie taka sama”. Scenariusz: Dominique Ziegler, rysunki: Olivier Dauger. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

DC Black Label. Grób Batmana

Warren Ellis (Transmetropolitan, Authority) i Bryan Hitch (Authority), jeden z najbardziej nowatorskich duetów współczesnego komiksu, ponownie łączą siły, by opowiedzieć historię o życiu, śmierci i pytaniach, które większość z nas boi się zadawać. Raz w tygodniu Alfred Pennyworth udaje się na niewielki cmentarz na terenie posiadłości należącej do jego pracodawcy i bez względu na pogodę starannie dogląda miejsc spoczynku Thomasa i Marthy Wayne’ów – usuwa chwasty, czyści pomniki, szoruje nagrobki. Jednocześnie zadaje sobie w duchu pytanie, kiedy przyjdzie mu się zajmować jeszcze jednym grobem… Najnowsze wyzwanie zmusza Batmana do zagłębienia się w umysł ofiary pozbawionej przez mordercę połowy twarzy i popycha go ku konfrontacji z wrogiem, którego wpływy sięgają najdalszych zakamarków Gotham. Każdy krok Batmana przybliża go do jego własnego grobu! Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w amerykańskich zeszytach The Batman’s Grave #1-12. Scenariusz: Warren Ellis, rysunki: Bryan Hitch. 296 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Uniwersum DC. Stan przyszłości – Batman

Pierwszy z trzech tomów eventu „Stan przyszłości” przedstawiającego, jak mogą potoczyć się losy świata po wydarzeniach, które wstrząsnęły czasoprzestrzenią po zakończeniu sagi Batman: Death Metal. Album Stan przyszłości – Batman skupia się na Gotham i członkach batrodziny, kolejne rozwiną wątki dotyczące Supermana i Ligi Sprawiedliwości. Przenosimy się do świata, w którym wszyscy członkowie Ligi Sprawiedliwości nie żyją, a do głosu dochodzi następne pokolenie bohaterów. Poznajemy nowego Batmana, Supermana, Wonder Woman oraz innych superherosów. Dowiadujemy się także, czym jest Magistrat.  Poznajemy świat przyszłości, który jest czymś więcej niż alternatywną historią. W Gotham pojawia się złowroga siła, z jaką członkowie batrodziny nie mieli jeszcze do czynienia. Magistrat –  prywatna agencja nadzorująca przestrzegania prawa – kontroluje niemal wszystko: handel, prawa obywatelskie, wprowadza nawet godzinę policyjną. Funkcjonariusze Magistratu korzystają z nowoczesnej broni, taktyki wojskowej i technik inwigilacji, aby polować na działających w mieście bohaterów i złoczyńców. Zapewniają wszystkim bezpieczeństwo, choć takie postępowanie okupione jest znacznym ograniczeniem swobód obywatelskich. Mieszkańców Gotham chroni również nowy Mroczny Rycerz patrolujący ulice miasta… a dawni bohaterowie i złoczyńcy zaczynają współpracować, aby uwolnić miasto z rąk Magistratu! Jak to zwykle bywa, zawsze najciemniej jest przed świtem… Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach amerykańskich serii Future State: Superman/Batman #1-2, Future State: The Next Batman #1-4, Future State: Dark Detective #1-4, Future State: Catwoman #1-2, Future State: Harley Quinn #1-2. Scenariusz: John Ridley, Mariko Tamaki, Paul Jenkins i inni, rysunki: Ben Oliver, Dan Mora, Laura Braga i inni. 384 strony w miękkiej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Tom Strong, tom 3

Trzeci i ostatni tom edycji zbiorczej bestsellerowej serii wymyślonej przez Alana Moore’a. W tym albumie swój talent scenopisarski i ilustracyjny pokazało wielu autorów amerykańskich i europejskich, którzy doprowadzili do końca sagę o Tomie Strongu. Wychowany w niezwykłych warunkach Tom wraz z żoną Dhaluą, córką Teslą oraz towarzyszami – inteligentną małpą Królem Salomon i mechanicznym służącym Pneumanem – stawiają czoło kolejnym porywającym wyzwaniom! Wyjaśnią sprawę zagrożenia z przestworzy, przeciwstawią się młodej kobiecie, która odmienia rzeczywistość, pokonają niezwykłą złodziejkę dzieł sztuki, dotrą do pradawnej świątyni, wyzwolą się z zaklęcia świata alternatywnego… Przeżyją jeszcze mnóstwo innych przygód nie tylko w Millennium City, ale także w innych częściach świata! Serię brytyjskiego giganta komiksu Alana Moore’a (Strażnicy, Promethea, V jak vendetta, Liga Niezwykłych Dżentelmenów, Prosto z piekła, Marvelman) i amerykańskiego grafika Chrisa Sprouse’a (Batman, Hammerlocke) kontynuują w tym tomie tak znani twórcy jak Brian Vaughan, Michael Moorcock, Peter Snejbjerg czy Duncan Fegredo. Tom zawiera zeszyty 25–36 serii oryginalnej. 320 stron w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Marvel Classic. Daredevil. Mark Waid, tom 2

Kiedy Punisher i jego uczennica Rachel Cole-Alves omal nie zabijają Daredevila, żeby zdobyć Dysk Omega, Nieustraszony i jego wieloletni przyjaciel Spider-Man postanawiają zawrzeć z nimi chwiejny sojusz. Najpierw próbują przerwać polowanie na ludzi prowadzone przez Megacrime, a potem wciągają rywalizujące ze sobą mafijne rodziny w wojnę. Ale nie wszystko idzie zgodnie z planem i życie Daredevila zawisa na włosku! Później świat Matta Murdocka zawala się, gdy jego najlepszy przyjaciel Foggy Nelson zrywa ich prawniczą współpracę oraz… łączącą ich przyjaźń. Duchy z przeszłości Daredevila wracają. W obłędnych okolicznościach, przez które zaczyna wątpić w swoje zdrowe zmysły, Nieustraszony musi zmierzyć się z nowym groźnym złoczyńcą – Kojotem! Album zawiera zeszyty serii Daredevil #11–21 oraz Avenging Spider-Man #6 i Punisher #10. Scenariusz: Mark Waid, rysunki: Michael Allred, Marco Checchetto, Khoi Pham, Greg Rucka, Chris Samnee. 300 stron w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Marvel Classic. Ultimate X-Men, tom 5

X-Men nie zdążyli jeszcze pogodzić się ze śmiercią jednego ze swoich, a już grozi im kolejne niebezpieczeństwo. Złowieszczy Mister Sinister uparł się, by dać im więcej powodów do żałoby, i nie zawaha się zaatakować uczniów Xaviera nawet w ich własnym domu. Tymczasem Rogue zostaje porwana, na scenę powraca Gambit, a na odległej wyspie magnat medialny Mojo transmituje brutalny program, którego główną atrakcją jest polowanie na mutantów. Czy to właśnie X-Men staną się jego następnymi gwiazdami? Album zawiera zeszyty Ultimate X-Men #46–57. Scenariusz: Brian K. Vaughan, rysunki: Brandon Peterson, Andy Kubert, Stuart Immonen. 300 stron w twardej oprawie. Cena: 129,99 zł.

Marvel Classic. Silver Surfer, tom 1

Jako strażnik kosmicznych szlaków Silver Surfer zwiedził wszechświat wzdłuż i wszerz, przez co sądził, że nic go już nie zaskoczy… aż spotkał Dawn Greenwood z Ziemi! Wspólnie z nią wyprawi się w najdalsze i najdziwniejsze zakątki kosmosu, odwiedzi świadomą planetę Euforię, pozna Królową Nigdy, panią wszelkiej możliwości, i pomoże odnaleźć drogę do raju istotom, które zdołały umknąć przed nienasyconym głodem Pożeracza Światów. Ani Surfer, ani Dawn nigdy nie zapomną tej zwariowanej podróży. Czy jednak rzeczywiście pisane jest im żyć później długo i… nieszczęśliwie? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Silver Surfer (2014) #1–15 i All-New Marvel Now! Point One #1. Scenariusz: Dan Slott, Michael Allred, rysunki: Michael Allred, Laura Allred. 360 stron w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

Marvel Fresh. Ród X/Potęgi X

Nowy rozdział w historii X-Men! „Gdy spaliście, świat się zmienił”. Wypowiadając te słowa, Profesor X obwieścił mieszkańcom Ziemi narodziny nowego kraju na wyspie Krakoa. To coś więcej niż azyl – to potężne państwo z własnym prawem i językiem oraz niebywale zaawansowaną biotechnologią, dzięki której mutanci zamierzają wywalczyć uznanie w świecie ludzi. Konsekwencje ich działań będą odczuwalne za sto, a nawet za tysiąc lat! Oto opowieść o tym, jak umarło dawne marzenie o harmonijnym współistnieniu ludzi i mutantów – i jak narodziło się nowe. Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach House of X #1–6 i Powers of X #1–6. Scenariusz: Jonathan Hickman, rysunki: Pepe Larraz, R.B. Silva. 448 stron w miękkiej oprawie. Cena: 139,99 zł.

Star Wars. Doktor Aphra. Wojna łowców nagród, tom 3

Tom 3 z cyklu Doktor Aphra, wydawanego przez Marvela od 2020 roku, opowiadający o losach awanturniczej archeolożki, która zadarła z samym Darthem Vaderem. Doktor Aphra i Sana Starros odkrywają dziwaczny, porzucony statek… ale na pokładzie czeka na nie koszmar niewidziany w galaktyce od niepamiętnych czasów. A na domiar złego muszą się zmierzyć z budzącym postrach łowcą nagród – Durge’em! Później tajemnicze zaproszenie prowadzi Aphrę i Sanę na ekskluzywne przyjęcie, gdzie roi się od łotrów i szumowin! Czy przetrwają przestępczą imprezę towarzyską stulecia? A może zdemaskuje je jakiś znajomy, realizujący własne cele? Stając twarzą w twarz z osobą, której najbardziej nie chciała spotkać, zdeprawowana pani doktor wpada w kłopoty, z których być może nie uda jej się wykpić gładką mówką. Scenariusz: Alyssa Wong, rysunki: Minkyu Jung, Federico Sabbatini. 120 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Star Wars. Łowcy nagród. Wojna łowców nagród, tom 3

Nowa seria ze świata Gwiezdnych Wojen oryginalnie wydawana przez Marvela od 2020 roku. Valance i jego partner mimo woli, Dengar, chcą dopaść Bobę Fetta i jego cenny ładunek, a ścigają ich niebezpieczni prześladowcy. Wkrótce wyjdzie na jaw mroczny sekret z przeszłości Valance’a związany z Hanem Solo, co mimo upływu lat może się skończyć jego śmiercią! Ale kim jest tajemniczy przywódca oddziału zabójców, który doprowadzi Valance’a do starcia na śmierć i życie ze starym przyjacielem? Tymczasem T’onga przegrywa z liczniejszym przeciwnikiem – ma jednak w zanadrzu ostatnią niespodziankę! A gdy tajemniczy mózg stojący za wszystkim wykonuje swój ruch, Valance i Dengar próbują szczęścia w kasynie w Canto Bight, T’onga zaś zbiera ekipę… pełną przerażających, choć znajomych twarzy. Scenariusz: Ethan Sacks, rysunki: Paolo Villanelli. 140 stron w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Bazyliszki, tom 2

Drugi tom nowej serii ze świata Bradla! Bazyliszki grasują w stolicy! Zygmunt zagłębia się w tajemnicę nieuchwytnego gangu Bazyliszków. Prywatne śledztwo zaprowadzi go do podwarszawskiej miejscowości. Prowincjonalne bezdroża okażą się równie niebezpieczne co miejskie zaułki. Tymczasem Starzyński dwoi się i troi, aby powierzona mu misja ratowania finansów zakończyła się sukcesem. Jego nieustępliwość sprawi, że znajdzie się na celowniku kogoś groźniejszego niż uliczni przestępcy. Bazyliszki to historia o mieście na progu nowoczesności i ludziach, którzy tworzyli barwną mozaikę największej metropolii II Rzeczypospolitej. Tak jak w przedwojennych filmach zaludniają ją rozrzutni arystokraci, zjawiskowe kobiety oraz tajemniczy awanturnicy. Komiksowa opowieść zabierze czytelników na wyprawę do najciemniejszych bandyckich melin, ale i do eleganckich gabinetów, gdzie toczą się zakulisowe rozgrywki elity. Czyj los przypieczętuje znak Bazyliszków? Scenariusz: Tobiasz Piątkowski, rysunki: Wiesław Skupniewicz. 72 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Ekspozytura „Rygor” – Zapalić „Pochodnię”, tom 2

Zima 1942 roku. USA dołącza do wojny przeciw hitlerowskim Niemcom. Dla Mieczysława Słowikowskiego i jego siatki szpiegowskiej w Algierze to okazja do wzmożenia działalności. Jednak przy tak wielkiej operacji łatwo o śmiertelnie groźny błąd, a agenci Gestapo czyhają na każdym kroku. Stawka rośnie, gdy zapada decyzja o inwazji aliantów na Afrykę Północną. Ludzie Słowikowskiego odegrają w jej przygotowaniu kluczową rolę. Historia szpiegowskiej organizacji „Rygor” to inspirowana faktami komiksowa opowieść o determinacji, odwadze i sprycie ludzi Słowikowskiego, którym udało się stworzyć siatkę wywiadowczą obejmującą tereny od Maroka po Libię, mając za przykrywkę… fabrykę płatków owsianych. Scenariusz: Tobiasz Piątkowski, rysunki: Marek Oleksicki. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Idefiks i Nieugięci – W tej dzielnicy żadnej łaciny! Tom 1

Jest 52 rok przed narodzeniem Chrystusa. Cała Lutecja jest podbita przez Rzymian… Cała? Nie! Grupa nieugiętych zwierząt dowodzona przez Idefiksa nadal opiera się najeźdźcy! Po pokonaniu galijskiego przywódcy Kamulogena przez generała Labienusa dzielny piesek Idefiks organizuje ruch oporu, żeby bronić galijskiego miasta przed rzymskim okupantem. Idefiks wraz ze swoją przyjaciółką Frygą, kocicą Przecherą i buldogiem Rygoriksem przychodzi z pomocą tym, którzy ponieśli konsekwencje rzymskiej okupacji… Na Teutatesa, tak im dadzą popalić, że Rzymianie zapomną od tego języka (łacińskiego) w gębach! Idefiks i Nieugięci to nowa seria, ze świata Asteriksa. Jest to prequel, którego akcja dzieje się na dwa lata przed spotkaniem Idefiksa z Asteriksem i Obeliksem w Lutecji, w albumie „Wyprawa dookoła Galii”. Mały piesek ewoluuje w nowym świecie, gdzie funkcjonują wszystkie kody, dzięki którym Asteriks odniósł taki sukces. Komiks tworzony jest na podstawie serialu animowanego, emitowanego od września 2021 roku na ekranach France Télévisions, który już w tym roku będzie miał swoją premierę w TVP. Scenariusz: Yves Coulon, Matthieu Choquet, Jérôme Erbin, rysunki: Philippe Fenech, Jean Bastide. 68 stron w miękkiej oprawie. Cena: 27,99 zł.

Kajtek i Koko. Kajtek i Koko – Londyński kryminał

Nowa kolorowa edycja detektywistycznych przygód Kajtka i Koka! Bliscy krewni późniejszych bohaterów Janusza Christy Kajka i Kokosza na tropie groźnych przestępców! W podlondyńskiej willi lorda Chewroleta dochodzi w nocy do zuchwałej kradzieży unikatowego brylantowego naszyjnika zwanego Wielkim Wozem. Nazajutrz do Londynu przypływa statek z marynarzami Kajtkiem i Kokiem na pokładzie. Bohaterowie postanawiają przespacerować się po mieście. W parku Koko podsłuchuje niechcący dziwną rozmowę dwóch przechodniów o skradzionym naszyjniku, a zaraz potem znajduje porzuconą gazetę z artykułem o tejże kradzieży. Splot okoliczności sprawia, że Kajtek i Koko podejmują się próby rozwiązania zagadki skradzionego naszyjnika. Kajtek i Koko – Londyński kryminał – komiks stworzony przez Janusza Christę (1934–2008) pierwotnie ukazywał się na łamach Wieczoru Wybrzeża w latach 1967–1968. Niniejsze wydanie zawiera wszystkie pierwotne odcinki komiksu, pokolorowane i poddane obróbce graficznej. Scenariusz i rysunki: Janusz Christa. 72 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Opowieści z Mirmiłowa – Rozróby i romanse

Kajko i Kokosz Janusza Christy to jedna z najsławniejszych polskich serii komiksowych. W przezabawny sposób opowiada o przygodach dwóch słowiańskich wojów – mądrego i uczciwego Kajka oraz silnego i samolubnego Kokosza – służących kasztelanowi Mirmiłowi. Dwaj przyjaciele dzielnie bronią Mirmiłowa przed atakami niecnych zbójcerzy, raz po raz wpadając w tarapaty. „Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa” to oficjalna kontynuacja tej kultowej serii. Albumy zawierają po kilka krótkich historyjek, tworzonych przez znanych polskich rysowników. Komiksy tworzone są w różnych stylach, a ich głównymi bohaterami często są drugoplanowe postacie oryginalnej serii. Zawsze jednak pozostają wierne duchowi oryginalnych komiksów Janusza Christy, z ich pełną humoru i przygód akcją oraz cartoonową kreską. Tom Rozróby i romanse zawiera siedem historyjek autorstwa Piotra Bednarczyka, Mieczysława Fijała, Magdaleny „Meago” Kani, Sławomira Kiełbusa, Macieja Kura, Tomasza Leśniaka i Tomasza Samojlika. Zbójcerze wreszcie wybiorą się na zasłużone wakacje, a także wymyślą nowy wspaniały podstęp. Łamignat będzie siał postrach na ziemiach Gromihorda. Woj Wit w porywie swojego serca wyruszy na pełną niebezpieczeństw wyprawę. Mirmił postanowi za wszelką cenę zwyciężyć w konkursie, który… sam wymyślił, zabierze także swoją ukochaną żonę Lubawę w romantyczną podróż tylko we dwoje. Kokosz zaś odkryje w sobie wielki talent. Scenariusz: Maciej Kur, Tomasz Samojlik, rysunki: Magdalena „Meago” Kania, Sławomir Kiełbus, Piotr Bednarczyk, Tomasz Leśniak, Mieczysław Fijał, Tomasz Samojlik. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Opowieści z Mirmiłowa – Łamignat Straszliwy

Wznowienie albumu z nową okładką autorstwa Sławomira Kiełbusa. Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa to oficjalna kontynuacja kultowej serii Kajko i Kokosz. Albumy zawierają po kilka krótkich historyjek, tworzonych przez znanych polskich rysowników. Komiksy tworzone są w różnych stylach, a ich głównymi bohaterami często są drugoplanowe postacie oryginalnej serii. Zawsze jednak pozostają wierne duchowi oryginalnych komiksów Janusza Christy, z ich pełną humoru i przygód akcją oraz cartoonową kreską. Tom Łamignat Straszliwy zawiera cztery historyjki autorstwa Piotra Bednarczyka, Sławomira Kiełbusa, Macieja Kura i Tomasza Samojlika. Wódz Hegemon wpadnie na kolejny genialny plan zdobycia Mirmiłowa, ale do jego powodzenia zabraknie mu jednego drobnego elementu… słonia! Podczas napadu na luksusowy powóz konny zbój Łamignat dostanie nietypowe zlecenie: ma porwać córką księcia Wydziwieja! Do Mirmiłowa przybywa wysłannik z Instytutu Badania Smoków Królewskiej Akademii Alchemicznej, aby zbadać smoka Milusia… Innym razem Mirmiła odwiedzi jego ukochany brat Wojmił, jednak ich radość nie potrwa długo… Scenariusz: Maciej Kur, Tomasz Samojlik, rysunki: Sławomir Kiełbus, Piotr Bednarczyk, Tomasz Samojlik. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Opowieści z Mirmiłowa – Obłęd Hegemona

Wznowienie albumu z nową okładką autorstwa Sławomira Kiełbusa. Kajko i Kokosz – Opowieści z Mirmiłowa to oficjalna kontynuacja kultowej serii Kajko i Kokosz. Albumy zawierają po kilka krótkich historyjek, tworzonych przez znanych polskich rysowników. Komiksy tworzone są w różnych stylach, a ich głównymi bohaterami często są drugoplanowe postacie oryginalnej serii. Zawsze jednak pozostają wierne duchowi oryginalnych komiksów Janusza Christy, z ich pełną humoru i przygód akcją oraz cartoonową kreską. Tom Obłęd Hegemona zawiera cztery historyjki autorstwa Piotra Bednarczyka, Krysztofa Janicza, Sławomira Kiełbusa, Macieja Kura, Norberta Rybarczyka i Tomasza Samojlika. Hegemon nagle zacznie zachowywać się nad wyraz spokojnie i uprzejmie, przez co zbójcerze zaczną podejrzewać, że ich ukochany wódz popadł w obłęd. Kasztelan Mirmił obejmie ochroną wszystkie okoliczne zwierzęta, co bardzo nie spodoba się Krwawemu Barnabie, a na dodatek smok Miluś wpadnie w pułapkę. Cofniemy się w czasie do dzieciństwa Kajko i Kokosza i poznamy pewnych małych mieszkańców grodu. Zbój Łamignat za namową Jagi postanowi założyć szkołę, w której będzie uczył dzieci swojego fachu… Scenariusz: Maciej Kur, Tomasz Samojlik, Krzysztof Janicz, rysunki: Sławomir Kiełbus, Piotr Bednarczyk, Tomasz Samojlik, Norbert Rybarczyk. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Malutki Lisek i Wielki Dzik – Trzy słowa, tom 8

Z końcem lipca dni są długie i ciepłe. Mieszkańcy lisiej dolinki przesypiają ten leniwy czas w cieniu drzew lub w chłodnych zakamarkach swoich norek. Wszyscy czekają na przyjemny wieczorny wietrzyk lub orzeźwiający deszcz… no prawie wszyscy, bo Mała Ryjówka nie może usiedzieć w miejscu i szuka przygody. A jak wiadomo przygody nie zawsze są bezpieczne i spokojne… Ósmy tom uwielbianej przez najmłodszych czytelników serii o przesympatycznych zwierzątkach z dolinki. Pierwszy tom cyklu został nagrodzony w Konkursie im. Janusza Christy na komiks dla dzieci. Scenariusz i rysunki: Berenika Kołomycka. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Maja i Minizaury – I kto to gada? Tom 4

Szeregowy Velo został porwany i umieszczony w tajnym laboratorium. Maja i jej mali przyjaciele ruszają mu na ratunek. Jednak akcja odbicia Minizaura mocno się komplikuje, kiedy jego towarzysze wpadają w pułapkę i również zostają uwięzieni. Cała nadzieja w Mai! Scenariusz i rysunki: Kajetan Wykurz. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Krasnolud Nap. To nie czas na podróże w czasie, tom 5

Piąty tom humorystycznej serii. Lord Dartor wymyśla nowy genialny plan, jak zemścić się na Krasnoludzie Napie i gadającym psie Azie. Jednak gdy jest już bliski sukcesu, w skutek pewnego splotu zdarzeń bohaterowie trafiają w przyszłość do 2022 roku na konwent komiksowy w Łodzi! Kupią sobie tam komiks, ustawią się w kolejce po autograf, a nawet wezmą udział w konkursie cosplayowców! Prawdziwa niespodzianka czeka ich jednak dopiero po powrocie do zamku… Scenariusz: Maciej Jasiński, rysunki: Krzysztof Trystuła. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Delisie – Mniam, mniam, mniam! Tom 2

Wracamy do cudownego świata Delisi – dziewczynek, które są uosobieniem potraw, jakie wszyscy znamy i lubimy. W Delilandzie odnaleziono antyczny przepis, na który czyha pewna Piratka i tylko Ramen może stawić czoła gastronomicznemu wyzwaniu! Monstera namiesza na wyspie owoców! Liść Laurowy, jak zawsze, ma dużo do powiedzenia – tak jak jej papuga Sezam! Dynia zjeży kluski na głowach odwiedzającym farmę! Dowiesz się też, jaka waśń poróżniła niegdyś Owoce i Słodycze. Album składa się z krótkich humorystycznych historyjek, które zarówno treściowo, jak i graficznie wyróżnia nieprzeciętna wyobraźnia autorów.  Seria powstała z myślą o najmłodszych czytelnikach, ale jest tu wiele „smaczków”, które docenią też starsi fani komiksów. Wszyscy miłośnicy dobrego humoru (i dobrego jedzenia) znajdą w tej serii coś dla siebie. Scenariusz: Maciej Kur, rysunki: Magdalena „Meago” Kania. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Ptyś i Bill – Nie ma jak leniuchowanie! Tom 10

Chłopiec Ptyś ma spaniela Billa… A może należałoby powiedzieć, że to Bill ma Ptysia, bo chwilami nie wiadomo, kto tu jest sprytniejszy i gra pierwsze skrzypce. Sympatyczni bohaterowie robią dowcipy wszystkim – sobie nawzajem, kolegom, innym zwierzętom… Kłopoty zaczynają się, gdy ofiarami kawałów padają rodzice chłopca, a nawet policjanci. Niektórzy ludzie nie mają poczucia humoru, na szczęście Ptyś i Bill są tak rozbrajający, że wiele rzeczy uchodzi im na sucho! Twórcą serii był legendarny belgijski scenarzysta i rysownik Jean Roba (1930–2006; m. in. Sprycjan i Fantazjusz), który wymyślał przygody chłopca i jego psa od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl jest kontynuowany przez innych autorów. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Psoty Billa, Nie ma jak leniuchowanie! oraz Tata, mama, Ptyś… i ja! Scenariusz i rysunki: Jean Roba. 144 strony w miękkiej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Klasyka Polskiego Komiksu. Wielkie wyprawy

Słynni podróżnicy Krzysztof Kolumb, Ferdynand Magellan i James Cook wyruszają w swoje największe i najcenniejsze dla ludzkości wyprawy… We wschodniej Kanadzie na początku XIX wieku kwitnie handel futrami, a ich transportem zajmują się ludzie zwani Podróżnikami… Piękna i utalentowana gwiazda kina wszech czasów Marylin Monroe mierzy się ze swoim losem, przeżywając wzloty i upadki… Te i inne opowieści o ogólnie pojętej tematyce historycznej zawarte w niniejszej szczególnej antologii stworzył wybitny polski rysownik opowieści graficznych Zbigniew „Kas” Kasprzak. Tom Wielkie wyprawy zbiera różnorodne komiksy pierwotnie wydane w latach 1982–2018, czyli na przestrzeni niemal całej twórczości Kasa: tytułowe Wielkie wyprawy, Łzy Bałtyku, Kamień, Pierwsza lekcja, Uniesienia, Podróżnicy, Srebrna tabakierka…, Sobiescy w Krakowie oraz Spadająca gwiazda. Publikację wzbogacają wstęp napisany przez Adama Ruska oraz galeria wcześniej niepublikowanych plansz i szkiców. Gratką dla fanów twórczości autora są okładka całego albumu i grafiki, które Kas narysował specjalnie do tego wydania. Pierwszy tom dzieł Zbigniewa Kasprzaka Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa zbiera stworzone przez niego komiksy science fiction. Scenariusz: Stefan Weinfeld, Maria Olszewska-Wolańczyk, Tomasz Kołodziejczak, Zbigniew Kasprzak, Zofia Bieniarz, Bran MacLeod, Maryse Charles, Jean-François Charles, rysunki: Zbigniew Kasprzak. 264 strony w twardej oprawie. Cena: 149,99 zł.

Marvel Deluxe. Elektra i Wolverine – Odkupienie

To miała być zwyczajna noc w życiu najemnej zabójczyni Elektry Natchios: zlikwidować bogatego naukowca, zgarnąć osiem milionów dolarów nagrody i nie zostawić przy życiu ani jednego świadka. Jednak zamordowanie nastoletniej Avery, która przypadkiem znalazła się na miejscu zbrodni, okazuje się dla Elektry trudniejsze, niż powinno. W dodatku dziewczyny broni Wolverine – cierpiący na amnezję mutant, który ma nadzieję znaleźć dzięki niej odpowiedzi na dręczące go pytania o przeszłość. Razem z Elektrą stoczy na ulicach Nowego Jorku krwawą walkę na śmierć i życie – czy jednak uda im się odkryć, kto pociąga za sznurki? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Elektra & Wolverine: The Redeemer #1–3. Scenariusz: Greg Rucka, rysunki: Yoshitaka Amano. 208 stron w twardej oprawie. Cena: 99,99 zł.