Początek września upłynie nam pod znakiem przygód małego Lucky Kida, Yakari, Enoli, Francka, Toski. Epsena, Sonji i Lotty, czarodziejek WITCH oraz Iznoguda.

Nieco starsi czytelnicy powieści obrazkowych będą mieli za to do wyboru: Wiedźmina w wersji Edo, wyprawę do Night City, przygody Spide-Mana oraz dużą dawkę Conana.

Wiedźmin. Ronin, tom 1

Mroczny świat wiedźmina przeniesiony w realia feudalnej Japonii z epoki Edo. Geralt podróżuje po kraju, a celem jego poszukiwań jest yuki onna, tajemnicza pani śniegu. Znalezienie jej nie będzie jednak wcale takie proste, a po drodze wiedźminowi przyjdzie zmierzyć się z kappą i innymi przeciwnikami wywodzącymi się z japońskich legend i mitów. Czy mozolnie zbierane wskazówki w końcu ułożą się w całość i Geralt odnajdzie zjawiskową kobietę? Scenariusz: Rafał Jaki, rysunki: Hataya, Akiramela, Akira Mitsusawa, Hanzo, Mattchew Meyer. 128 stron w twardej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Cyberpunk 2077 – Sny wielkiego miasta, tom 4

Komiks, którego akcja toczy się w świecie bestsellerowej gry komputerowej Cyberpunk 2077. Dwoje młodych szabrowników przemierza ulice Night City, kradnąc cyberwszczepy, imprezując i relaksując się przy braindansach. Ona ma ambicję zostać królową gangów, on chciałby czegoś więcej – miłości, nadziei, prostego życia. W pogoni za marzeniami oboje stopniowo zbaczają z wytyczonej ścieżki. Ale w mieście takim jak Night City do sukcesu wiedzie tylko jedna droga. Albo pędzisz, walczysz i zmieniasz się z chwili na chwilę – albo umierasz… Scenariusz: Bartosz Sztybor, rysunki: Alessio Fioriniello, Filipe Andrade. 60 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Conan – Pieśń o Bêlit, tom 6

Conan Barbarzyńca i Bêlit, królowa Czarnego Wybrzeża, stali się postrachem Oceanu Zachodniego, a ludzie wymawiają ich imiona szeptem pełnym lęku i podziwu. I choć nikt nie śmie kwestionować ich władzy na morzu, tragiczne wydarzenia i mroczne tajemnice z przeszłości wkrótce wystawią ich miłość na ciężką próbę. Co objawi kochankom sławny żółty lotos i jakie zło czeka na nich w pradawnym mieście ukrytym głęboko w dżungli? Kim jest oszust, który niszczy cymeryjskie wioski, podszywając się pod Conana? Jaki sekret skrywa piękna zjawa nawiedzająca mury pustynnego miasta-państwa i co łączy ją z Bêlit? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach serii Conan the Barbarian #7–25. Scenariusz: Brian Wood, rysunki: Becky Cloonan, Vasilis Lolos, Declan Shalvey, Mirko Colak, Andrea Mutti, Davide Gianfelice, Paul Azaceta, Riccardo Burchielli, Leandro Fernández. 448 stron w twardej oprawie. Cena: 179,99 zł.

Marvel Fresh. Amazing Spider-Man: Za kulisami, tom 5

Piąty tom przygód Spider-Mana ze scenariuszami Nicka Spencera wydanych w kolekcji Marvel Fresh. Kim jest ukryta w cieniu zabandażowana postać i czego chce od Spider-Mana? Przygotuj się na odpowiedzi na te pytania! Spider-Man i Mary Jane wskutek działań Electro znaleźli się w niewiarygodnie trudnej sytuacji. Czy Pajączek ocali MJ? Czy MJ ocali Pajączka? A co knuje Mysterio i jaki ma to związek z tajemniczą postacią wspomnianą powyżej? Tymczasem na Petera Parkera coraz większy wpływ wywiera jego współlokator, Bumerang, na którego poluje nowy złowieszczy Syndykat: Beetle, Electro, Lady Octopus, Scorpia i Biały Królik. Czy Spider-Man stanie po stronie swojego… kumpla? Album zawiera materiały opublikowane pierwotnie w zeszytach Amazing Spider-Man (2018) #24–28, a następnie w tomie Amazing Spider-Man by Nick Spencer vol. 5: Behind the Scenes. Scenariusz: Nick Spencer, rysunki: Ryan Ottley, Humberto Ramos, Pat Gleason i Kev Walker. 156 stron w miękkiej oprawie. Cena: 59,99 zł.

Przygody wielkiego wezyra Iznoguda, tom 6

Iznogud to niewielki wzrostem, ale wielce ambitny wezyr. Nie wystarcza mu stanowisko głównego zausznika władcy Bagdadu, dlatego nie cofnie się przed żadnym łotrostwem ani najokropniejszą zdradą, aby zostać kalifem w miejsce kalifa! Razem ze swoim sługą Pali Bebehem każdego dnia knują, jak odebrać tron łatwowiernemu Harunowi Arachidowi. Iznogud obsesyjnie pragnie zająć miejsce kalifa. I dlatego nic go nie zatrzyma. Szósty, zbiorczy album z cyklu Przygody wielkiego wezyra Iznoguda zawiera tomy: Pułapka syreny, Koszmary Iznoguda (drugi i trzeci tom) oraz Powroty Iznoguda. Scenariusz i rysunki: Jean Tabary, 196 stron w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Czarodziejki WITCH, tom 6

Szósty album zbiorczy z komiksami o przygodach pięciu czarodziejek – bohaterek znanych milionom czytelników na całym świecie. Księga zawiera komiksy z numerów 63–72 magazynu Czarodziejki WITCH oraz wstęp o WITCH na uroczystej gali, w popularnym serialu, a także w świecie wielkiej mody. Dziewczyny będą musiały dokończyć rozprawę z potężnym Arim, który czerpie nadludzką moc od demonicznej banshee. Czy Strażniczkom uda się wreszcie doprowadzić do pokoju między nim a Wyrocznią? Czy Ari zrozumie, że wysłanniczki Kondrakaru chcą mu pomóc? Misja misją, a dziewczyny wraz z wojowniczką Orube będą musiały rozwiązać swój prywatny – wcale nie mniej poważny – problem. Krople astralne nie zamierzają wciąż zastępować Strażniczek, zbuntują się więc i będą chciały żyć własnym życiem. Narobią przy tym mnóstwo kłopotów swoim pierwowzorom. Oczywiście nie zabraknie przygód sercowych naszych bohaterek, szczególnie Taranee, której chłopak nagle zacznie się dziwnie zachowywać. Co jest powodem? Ech, zażegnanie tych wszystkich kryzysów nie będzie łatwe. Ale czarodziejki znów staną na wysokości zadania! Scenariusz: Bruno Enna, Giulia Conti, Paola Mulazzi, Francesco Artibani, rysunki: Giada Perissinotto, Alessia Martusciello, Gianluca Panniello, Paolo Campinoti, Elisabetta Melaranci, Federico Bertolucci, Claudio Sciarrone i Alberto Zanon. 324 strony w twardej oprawie. Cena 99,99 zł.

Światła Północy. Wyprawa do królestwa trolli, tom 4

Czwarty tom sagi o krainie Jotundale, gdzie mieszkają ludzie gór, wikingowie, trolle, mówiące niedźwiedzie i węże morskie. Światła Północy to piękna podróż do świata skandynawskich mitów, legend i baśni. Sonja, dziewczynka, która przeniosła się do tego niezwykłego miejsca, wyrusza razem z walecznym Espenem i czarodziejką Lottą w pełną niebezpieczeństw podróż ku górze, gdzie mieszka król trolli. Zamierzają uwolnić stryja Sonji, ale czy mają jakiekolwiek szanse w walce z ogromnymi potworami? Na szczęście dołączy do nich wesoła istota o zadziwiających zdolnościach. Może z jej pomocą zdołają wypełnić misję. Młoda bohaterka pozna też pewną tajemnicę z przeszłości magicznej wyspy… Scenariusz i rysunki: Malin Falch. 168 stron w twardej oprawie. Cena: 49,99 zł.

Toska z lasu. Spiski, ucieczki, tajemnice i porwania, tom 2

Drugi tom przygodowej serii o nastoletniej buntowniczce ze średniowiecznej Italii – Tosce i jej przyjaciołach. Podczas gdy pan na Castelguelfo szykuje się do wojny z nikczemnym Gautierem z Brienne, jego córka Lucilla wymyka się z rodzinnego zamku i poznaje świat w towarzystwie zakonnika Cosimo oraz swoich nowych znajomych – Toski i Rinalda. W drodze troje bohaterów przeżywa wspaniałe przygody, ale gdy wojna jest tuż-tuż, na każdym kroku czai się niebezpieczeństwo… Scenariusz: Teresa Radice, rysunki: Stefano Turconi. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Frnck, tom 3

Dalszy ciąg przygód pochodzącego ze współczesności nastolatka w czasach prehistorycznych. Plemię przyjęło Francka, ale – jak każdy pełnoprawny członek grupy – musi on mieć pewne obowiązki. Jednak „miejskie” umiejętności nie na wiele przydają się w zamierzchłej przeszłości – Franck nie umie polować, nie wie, które rośliny są jadalne lub lecznicze, nie potrafi sam przeżyć w dzikiej puszczy. Sytuacja komplikuje się, gdy jeden z członków plemienia zapada na tajemniczą chorobę i zaraża pozostałych. Tylko Franck pozostaje zdrowy i musi zrobić wszystko, by uratować swoich „bliskich”. Scenariusz: Olivier Bocquet, rysunki: Brice Cossu. 56 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Enola i niezwykłe zwierzęta, tom 3

Trzeci tom przygodowo-fantastycznej serii dla dzieci o Enoli, niezwykłej weterynarce specjalizującej się w pomaganiu legendarnym istotom. Album zbiorczy zawiera dwie opowieści oryginalne: Nieszczęśliwy wilkołak i Uwolnić gryfa!. Każdy boi się wilkołaków, krwiożerczych bestii z dawnych opowieści! Nawet jednak one czasem cierpią, ale czy należy nieść pomoc tak złowrogim stworom? Enola będzie musiała odpowiedzieć sobie na to pytanie. Potem zostanie wezwana do rannego gryfa. Co ta ogromna istota robi w ciasnej klatce w cyrku? Chyba nasza bohaterka zacznie walczyć o prawa zwierząt! Scenariusz: Joris Chamblain, rysunki: Lucile Thibaudier. 68 stron w twardej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Yakari. Lot kruków, tom 14

Czternasty tom opowieści o znającym język zwierząt małym Indianinie, który razem z dzielnym koniem i przyjaciółmi przeżywa wspaniałe przygody. Siuks o imieniu Powolny Łoś wpada w pułapkę kruka, który ma groźne zamiary, bo chce stać się równy mitycznemu stwórcy świata! Tęcza i Yakari spróbują pomóc Łosiowi, ale czy uda im się zapobiec magicznemu niebezpieczeństwu? Poznaj historię, w której ukazano indiańskie wierzenie, że kruki są jednymi z najmądrzejszych stworzeń na Ziemi. Scenariusz: Job, rysunki: Derib. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.

Kid Lucky. Statua Squaw, tom 3

Trzeci tom serii o pełnym szalonych zabaw dzieciństwie najsławniejszej z komiksowych legend Dzikiego Zachodu. Poznajemy pierwsze przygody sprytnego urwisa, który kiedyś będzie rewolwerowcem szybszym od własnego cienia. Niesforny Lucky Luke marzy o życiu kowboja i chwytaniu desperados. Nie rozumie, dlaczego tylu rzeczy nie może robić, chociażby grać w pokera. Podoba mu się jasnowłosa Joannie, ale aż dostaje ciarek na myśl o małżeństwie. Na szczęście czeka go jeszcze wiele radosnych lat, zanim stanie się dorosły! Ale nawet wtedy co jakiś czas będzie powracał do dzieciństwa dzięki niecodziennym wydarzeniom takim jak spotkanie z pewnym sprzedawcą zabawek… Scenariusz i rysunki: Achdé. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 29,99 zł.