Ostatni dzień września przynosi porcję kryminalnych opowieści dla fanów twórczości Agathy Christie oraz komiks z serii DC Black Label – historię Batmana, który musi odkryć swoją przeszłość.

Agatha Christie. Śmierć na Nilu

Herkules Poirot musi rozwiązać zagadkę morderstwa, do którego doszło na statku odbywającym wycieczkę po Nilu. Zastrzelono młoda i bogatą Amerykankę Linnet Ridgeway, jeszcze do niedawną żonę Simona Doyleʼa. Sprawa nie będzie prosta, bo każdy z pasażerów mógł mieć motyw, by ją zabić. Scenariusz: Isabelle Bottier, rysunki: Damien Callixte. 68 stron w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Agatha Christie. Tajemnicza historia w Styles

W setną rocznicę wydania powieściowego pierwowzoru doczekaliśmy się publikacji komiksu opowiadającego historię ze Styles. To pierwsza powieść Agaty Christie, w której poznajemy losy kapitana Hastingsa, zwolnionego ze służby wojskowej w wyniku odniesionej rany. Nasz bohater przyjeżdża do Styles, rodzinnej rezydencji swojego przyjaciela z dzieciństwa, Johna. Na miejscu jest świadkiem tajemniczej śmierci pani domu, macochy Johna. W tym momencie na scenę po raz pierwszy wkracza mały Belg z sumiastym wąsem – Herkules Poirot, były belgijski inspektor policji, uchodźca wojenny. Wspólnie z Hastingsem rozpoczynają śledztwo pełne zwrotów akcji. Scenariusz: Jean-Françoise Vivier, rysunki: Romuald Gleyse. 64 strony w miękkiej oprawie. Cena: 34,99 zł.

DC Black Label. Batman – Ostatni rycerz na Ziemi

Bruce Wayne budzi się w Azylu Arkham w przyszłości odległej o dwadzieścia lat. Jest młody i zdrowy, ale prawdopodobnie nigdy nie był Batmanem. Mroczny Rycerz musi odkryć karty swojej przeszłości, wyruszając w nieznany świat i spotykając futurystyczne wersje byłych wrogów i przyjaciół. W podróży towarzyszyć mu będzie Joker. Jako upiorna głowa zamkniętą w słoju. Scenariusz: Scott Snyder, rysunki: Greg Capullo. 184 strony w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.