Pod koniec września są powody, by wydrenować portfel. Wydawnictwo Egmont proponuje wielbicielom Batmana antologię Black & White złożoną z krótkich, czarno-białych opowieści oraz potężny album z rysunkami i scenariuszem Jacka Kirby’ego opowiadający historię Przedwiecznych (która w przyszłym roku doczeka się ekranizacji). Gotowi? No to trzymajcie się mocno za portfele.

Batman Noir. Batman Black & White. Wieczna żałoba

Pierwszy z dwóch tomów antologii Batman Black & White, w którego skład wchodzą krótkie, 8-stronicowe opowieści o Batmanie autorstwa Archiego Goodwina, Joe Kuberta, Neila Gaimana, Katsuhiro Otomo, Warrena Ellisa oraz Briana Azzarello zilustrowane przez Jima Lee, Richarda Corbena, Kevina Nowlana i Eduardo Risso. Praca zbiorowa eksplorująca mitologie Batmana, której początki sięgają 1996 roku i czterozeszytowej miniserii. Wszystkie historie przedstawione zostały w czerni i bieli. Wydanie w powiększonym formacie (222×344 mm). Scenariusz i rysunki: różni autorzy. 448 stron w twardej oprawie. Cena: 249,99 zł.

Batman Noir. Batman Black & White. Nigdy po trupie

W tym samym miesiącu na rynku debiutuje również drugi tom serii Batman Black & White, w którym znajdziemy kilkadziesiąt kilkustronicowych opowieści o Batmanie autorstwa Eda Brubakera, Judda Winicka, Geoffa Johnsa, Mike’a Mignoli oraz Lena Weina. Czarno-białe ilustracje stworzyli m.in. Dick Giordano, Michael Allred, Michael Cho i Steve Mannion. Scenariusz i rysunki: różni autorzy. 464 strony w twardej oprawie. Cena: 249,99 zł.

Marvel Limited. Przedwieczni

Opowieść o Celestianach, którzy przybywają na Ziemie i powołują do życia trzy rasy: szlachetnych Przedwiecznych ze szczytów gór, złowrogich Dewiantów z morskich głębin i ludzi. Boscy stwórcy mają powrócić, by osądzić mieszkańców Błękitnej Planety. Jednak mieszkańcy ziemi mogą liczyć na pomoc nieśmiertelnych bohaterów: odważnego Ikarisa, mądrej Theny, pełnej życia Sersi, chyżego Makkariego i potężnego Zurasa, pierwszego z Przedwiecznych! Dzieło Jacka Kirby’ego. przedstawia alternatywne dzieje ludzkiej cywilizacji, czerpiąc inspiracje z mitologii, legend i motywów science fiction. Polskie wydanie w powiększonym formacie (225×344 mm) zawiera dwadzieścia zeszytów wchodzących w serii, poprzedzonych wstępem Mike’a Royera plus listy do czytelników od autora, w których poznajemy inspiracje dla Przedwiecznych oraz historię narodzin serii i ich dalsze losy bohaterów w uniwersum Marvela. Komiks stał się bazą dla filmu Eternals, który zobaczymy w 2021 roku. Scenariusz i rysunki: Jack Kirby. 392 strony w twardej oprawie. Cena: 299,99 zł.