Połowa września to kolejna okazja do uzupełnienia biblioteki komiksów. Tym razem kila pozycji obowiązkowych dla fanów rysunkowych opowieści: Skarga Utraconych Ziem i Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa. Do tego druga część serii Wounded, Staruszk Logan, opowieści z Kaczogrodu oraz wydane w serii Konkurs Janusza Chrisy polskie komiksy: Krasnolud Nap, Lil i Put oraz Malutki Lisek i Wielki Dzik.

Mistrzowie Komiksu. Skarga Utraconych Ziem

Kompletne wydanie sagi fantasy Grzegorza Rosińskiego opowiadające o Sioban – księżniczce zmagającą się z czarną magią, wrogami próbującymi zawładnąć je królestwem oraz mroczną przeszłością. Eruin Dulea, gdzie rozgrywa się ta historia, to wyspowy kraj wzorowany na wczesnośredniowiecznym państwie brytyjskich Celtów. Niegdyś panowali w nim królowie dynastii Sudenne, jednak od lat władza pozostaje w rękach maga-uzurpatora Bedlama. Sioban to ostatnia przedstawicielką dawnego rodu królewskiego, na niej spoczywa odpowiedzialność odzyskania władzy. W skład zbiorczego wydania Skargi Utraconych Ziem wchodzą albumy Sioban, Blackmore, Pani Gerfaut i Kyle z Klanach. Całość została uzupełniona o ciekawostki, szkice i dodatkowe informacje o cyklu. Scenariusz: Jean Dufaux, rysunki: Grzegorz Rosiński. 264 strony w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Klasyka Polskiego Komiksu. Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa

To już dwutysięczny album w serii wydawanej w ramach Klubie Świata Komiksu. Opowieść o przedstawicielach zaawansowanej cywilizacji, którzy są zmuszeni do awaryjnego lądowania na Ziemi, gdzie ludzie uznają ich za bogów. Narysowane przez Zbigniewa Kasprzaka kadry zawarte w antologii Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa pierwotnie były wydawane przez Sport i Turystykę, Krajową Agencję Wydawniczą oraz Fantastykę w latach 1982–1987. Zbiorcze wydanie zawiera albumy zatytułowane: Bogowie z gwiazdozbioru Aquariusa, Regenerit, dylogię Gość z kosmosu, a także Zbuntowaną, Człowieka bez twarzy, Hipotezy. Zagłada Atlantydy oraz Eksponat AX. Całość uzupełniono m.in. o obszerną galerię wcześniej niepublikowanych plansz i szkiców Kasa oraz nowe okładki do czarno-białych opowieści i główną okładkę wydani, narysowaną przez tego samego autora specjalnie dla tego albumu. Scenariusz: Zbigniew Kasprzak, Wiesława Wierzchowska, Tadeusz Markowski, Andrzej Krzepkowski, rysunki: Zbigniew Kasprzak. 264 strony w twardej oprawie. Cena: 119,99 zł.

Wounded, Ostatnie słowa, tom 2

Kontynuacja Wounded – Skradzione lata (debiutanckiego albumu Mikołaja Spionka) – osadzonej w realiach Dzikiego Zachodu opowieści o zemście, zbrodni i odkupieniu. Bolton powraca do sił po strzelaninie Bricktown Bolton. Zamierza kontynuować poszukiwania morderców swojej rodziny i wymierzyć im sprawiedliwość. Trop prowadzi do Memphis, które zamieszkuje jeden ze zbrodniarzy, Bill Matlock. Bolton na swojej drodze spotyka Nathana – chłopaka o sporych talentach do gry w karty i pakowania się w kłopoty. Z czego wynikają… wspólne kłopoty. Scenariusz i rysunki: Mikołaj Spionek. 56 stron w twardej oprawie. Cena: 34,99 zł.

Marvel Now 2.0. Staruszek Logan – Życia minione, tom 6

Logan nie przestaje myśleć o dziecku, które pozostawił na Ziemiach Jałowych, odkąd ujrzał przyszłość w przerażającej wizji, Żeby je ocalić musi wybrać się w podróż w inne czasy, korzystając z pomocy superłotra. Poróż w czasie może dać szanse na pogodzenie się z przeszłością, jednak ponowne przeżywanie najtrudniejszych chwil może skłonić Wolverine’a do próby zmiany biegu historii. Scenariusz: Jeff Lemire, rysunki: Filipe Andrade, Eric Nguyen. 132 strony w miękkiej oprawie. Cena: 39,99 zł.

Kaczogród– Carl Barks – Tajemnica starego zamczyska i inne historie z lat 1947-1948, tom 8

Twórca znanych dzieciakom bohaterów z Kaczgrodu i charakterystycznych elementów samego miasta opowiada i rysuje stare zamczysko (i inne fabuły) mieszczące się na ponad 200 stronach – od jednostronicowych gagów po dłuższe historie. Obowiązkowa pozycja w biblioteczce wielbiciela opowiadań z Kaczogrodu, uzupełniona o teksty objaśniające. Scenariusz i rysunki: Carl Barks. 224 strony w twardej oprawie. Cena: 69,99 zł.

Do puli komiksów dla dzieci w tym miesiącu dochodzą jeszcze trzy wydane w ramach inicjatywy Konkurs im. Janusza Christy, podjętej przez Wydawnictwo Egmont i mająca na celu promowanie nowych polskich twórców komiksowych oraz ich prac adresowanych do dzieci. Serie komiksów wydawane pod tym szyldem adresowane są do dzieci w różnym wieku, od 6 do 12 lat.

Malutki Lisek i Wielki Dzik – Okropieństwo, tom 6

Nie zawsze jest miło i przyjemnie, zdarzają się sytuacje, gdy zalewa nas złość, a okropne słowa cisną się na pyszczek. Wtedy wszystko się wali na głowę, a potwory i pułapki otaczają nas z każdej strony, a los zaczyna płatać okrutne figle. No i jeszcze łapki grzęzną w bagnie. W takiej sytuacji ocalić nas może tylko spokój i wsparcie przyjaciół. Scenariusz i rysunki: Berenika Kołomycka. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Krasnolud Nap – Żeni się tylko osiem razy, tom 4

Pełne humoru przygody krasnoluda Napa z magicznej krainy. Album zawiera kilka dłuższych i kilka krótszych historii, w których przeczytamy m.in. o smoku Kssobie cierpiący na zaburzenia pamięci długotrwałej, który po raz kolejny zapomina o swoim zaplanowanym ślubie i musi miłość ukochanej. O braciach Topór, Opór, Pór i Ór wyruszających na swoją pierwszą misję w Smoczej Krainie i odkrywających rodzinne tajemnice. O gadającym psie Aza, który z Bodorem zakłada artystyczną trupę i wspólnie poznają smak sukcesu (oraz pewnego złego czarodzieja). Jest też historia obrony pewnego zamku, którą prowadzi Nap. Sam Nap! A także opowieść o wyciągniętym z wody przez rybaka lordzie Dartorze, który liczy na pomoc swoich wiernych ludzi, ci jednak będą musieli najpierw nauczyć się czytać listy… Scenariusz: Maciej Jasiński, rysunki: Krzysztof Trystuła. 40 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.

Lil i Put – Parada przypałów, tom 5

Humorystyczne fantasy dla najmłodszych i nieco starszych. Album zawiera zbiór wielu jedno- oraz kilkustronicowych opowieści, z których większość ukazała się w ciągu ostatnich kilku lat na łamach magazynu Nowa Fanstastyka plus sześć zupełnie nowych, wcześniej niepublikowanych historii. Z piątego tomu dowiemy się o kryzysie egzystencjalnym Puta i jego nagłej pasji do książek i muzyki. Natomiast Lil zajmie się ujeżdżaniem trolla i celowaniem z łuku. Obaj bohaterowie odwiedzą m.in. wyspę skarbów, zawędrują do raju i do aresztu, otrzymają mandat i zakupią kamień filozoficzny z przeceny. Miksja zajmie się wywoływaniem sił nadprzyrodzonych i znów natknie się na krasnoludy, Morbinka będzie szukać ciszy i spokoju. Słowem w krainie fantasy Lila i Puta bez zmian: potwory, potyczki, wygłupy, podróże i duża dawka ogłupiającego lenistwa. Scenariusz: Maciej Kur, rysunki: Piotr Bednarczyk. 48 stron w miękkiej oprawie. Cena: 24,99 zł.