Układ Słoneczny w roku 2500 jest pełen przygód, niezgłębionych tajemnic i barwnych postaci.

Zadaniem graczy będzie zbudowanie firmy dostarczającej przesyłki w kosmos oraz wejście na rankingowy szczyt wszystkich korporacji. Zostaniemy legendą wsród korporacji Układu Słonecznego rozwijając swe przedsiębiorstwo dostawcze poprzez realizację zadań zleconych przez inne międzyplanetarne koncerny, nawiązując relacje z frakcjami napotkanymi podczas podróży, a także zatrudniając załogę i umiejętnie nią zarządzając. Na dodatek zajmiemy się kupowaniem placówek dla zautomatyzowanych dostaw, szukaniem inwestorów oraz prowadzeniem interesów – wszystko po to, aby zwiększyć swoją wartość i piąć się w hierarchii okołoziemskich firm. Eksplorując futurystyczny świat natrafimy na wrogo do nas nastawione obce gatunki, począwszy od robotów-gangsterów, przez galaktycznych piratów, a kończąc na wymagających cyborgach. Naruszając terytorium nieprzyjaciół będziemy zmuszeni wykonać dla nich zlecenie dostawy towaru. Po wyczerpującej pracy zwiedzimy główne księżyce i asteroidy w Układzie Słonecznym, zrelaksujemy się w planetarnych barach oraz weźmiemy udział w kosmicznych wyścigach.

„Naszym głównym celem jest tworzenie kolorowych gier, które nie są zbyt poważne, ale są ambitne i mają coś graczom do przekazania.” – deweloperzy Moonmen Games

Worlds Of The Future ma ukazać się we wczesnym dostępie na komputerach PC (Steam), a jej data premiery zostanie wkrótce zapowiedziana.