W Muzeum Wojska Polskiego odbyła się dziś impreza Wargaming.net promująca wprowadzenie polskiej linii czołgów do gry Word of Tanks oraz rodzimej mapy „Studzianki”.

Event obfitował w moc atrakcji dla fanów gry i nie tylko. Wielu ucieszyła możliwość wspólnego zagrania w grę i przetestowania nowych czołgów, przeprowadzenia rozmowy z twórcami gry podczas panelu dyskusyjnego oraz wspólne zdjęcia z twarzami WoT. Swoje stanowisko miała również produkująca klocki polska firma Cobi, w tym serię zestawów z czołgami, samolotami oraz okrętami z gier Wargaming.net. Dla najmłodszych przygotowano miejsce, na którym istniała możliwość składania modeli.

Dodatkową atrakcją dla prasy była wycieczka do Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, podczas której można było poczuć się jak prawdziwy czołgista. W serii zadań należało wykazać się na czas umiejętnością przygotowania czołgu do jazdy, holowania, oraz przygotowania do boju. Każdy z uczestników miał możliwość wejścia do czołgu i wcielenia się w jednego z członków załogi: kierowcę, ładowniczego, działonowego i dowódcę co było ciekawym doświadczeniem. Imprezę urozmaicił wykład na temat historii narodzin wojsk pancernych, ciekawostek związanych z czołgami oraz uruchomienie i przejazd dwóch historycznych czołgów. Miłym akcentem całości imprezy był koncert zespołu Żywiołaki, który nagrał ścieżkę dźwiękową do jednej z map w Word of Tanks – mapy Studzianki, a po koncercie wywiad z członkami zespołu.