Zabawa w odświeżanie zabawek, narzędzi, mebli i dzieł sztuki to kolejny symulator, w którym pobawimy się odwzorowanymi narzędziami w wirtualne rzemiosło. Jednocześnie renowacje skłonią nas do nostalgicznych podróży w przeszłość.

Workshop Simulator w pewnym sensie buduje dla nas nostalgiczną wizję świata, w której rzemiosło nie podupadło, jednocześnie racząc nas międzypokoleniową historią o cierpliwości. Stąd i sielankowy nastrój wsi, ciepło słonecznych promieni padających na nasz wirtualny warsztat. W trakcie tej warsztatowej symulacji będziemy mogli poddać się takim aktywnościom, jak demontowanie, czyszczenie, piaskowanie i ponowne składanie zabytkowych przedmiotów, co ma na celu ich naprawę i nadanie im nowego blasku. Wśród narzędzi do pracy odnajdziemy m.in. młotki, farby, wiertarki odtworzone z dużą pieczołowitością i dbałością o detale. Przy okazji nauczymy się tez sporo o technikach odnawiania przedmiotów, a kolejne narzędzia do pracy będą odblokowywane w miarę postępów w grze. Fabuła Workshop Simulatora sprowadza się do historii pewnej wizyty w opuszczonym warsztacie, na prośbę babci. I tak zaczyna się podróż w przeszłość ilustrowana żmudnym procesem renowacji przedmiotów należących do naszych przodków.

„Zainspirował nas świat majsterkowania i renowacji, który kwitnie obecnie w internecie. W sieci znajduje się ogromna społeczność utalentowanych rzemieślników, których poczynania uwielbiamy oglądać. Jest coś magicznego w tchnieniu nowego życia w zabytkowe, piękne przedmioty. Chcemy oddać do dyspozycji graczy warsztat, w którym będą mogli się zrelaksować i nadać nowego blasku niechcianym, starym przedmiotom i otoczyć antyki należytą czułością. Nie możemy się doczekać efektów pracy graczy!” – Marcin Książek, dyrektor kreatywny i artystyczny Intermarum

Studio Intermarum zapowiada wydanie Workshop Simulatora na Steamie już 26 października 2021.