Gier z mechami wydano już wiele (co wcale nie jest wadą). Można w tym miejscu choćby wspomnieć Titanfalla, Shattered Steel czy serie Armored Core.

Deweloperzy z brazylijskiego OTA IMON Studios postarają się dostarczyć graczom kolejnych wrażeń związanych z bitwami ogromnych mechów – w tym przypadku w formie RPG-a (z dużą dawką akcji) z turowym systemem walki. Wolfstride przedstawi nam losy wygnanego ex yakuzy, początkującego pilota wojskowego i doświadczonego mechanika, którzy łączą siły, by wziąć udział w turnieju Ultimate Mech.

Każdy z członków zespołu wniesie do niego własne umiejętności i doświadczenia. W ten sposób przechytrzymy rywali oraz zdobędziemy przewagę podczas starć. Wykorzystamy strategiczne zdolności pilota Leoparda (zajmując pozycję do ataku i wybierając odpowiednią taktykę obronną), poprosimy mechanika Duque o naprawę uszkodzeń po walce (a także o zainstalowanie ulepszeń i broni) i poznamy Shade’a – mózg całej operacji, finansującego działania drużyny. Czas wolny od walk spożytkujemy na zwiedzanie Rain City, w którym spotkamy przedziwnych mieszkańców i znajdziemy godne uwagi oferty szybkiego zarobku.

Wolfstride ma pojawić się na komputerach PC. Data premiery gry zostanie wkrótce ogłoszona. Więcej informacji oraz demo gry można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.