Warszawskie studio PolyAmorous (założone w 2018 roku) stworzyło świat Paradise Lost. Akcja gry zapowiada się dla nas intrygująco, bo toczy się na terytorium Polski. Wiadomo również, że nadchodzący projekt opowiada alternatywną historię po II wojnie światowej.

Podczas przygody wcielimy się w dwóch protagonistów pochodzących z różnych liniach czasowych. Jednym z nich jest Szymon, 12-letni chłopiec, wychowany na postapokaliptycznym pustkowiu. Jego umierająca matka przed śmiercią zostawia zdjęcie tajemniczego mężczyzny, którego odnalezienie umożliwi poznanie odpowiedzi na wszystkie nurtujące go pytania. Odkrywając opuszczony, nazistowki bunkier zapuszczamy się w podziemny świat w celu rozszyfrowania wszelkich sekretów skrywanych w fortyfikacji. Tam kontaktuje się z nami dziewczyna imieniem Ewa… To w jaki sposób poprowadzimy rozgrywkę i jakich dokonamy wyborów wpłynie na sposób odkrywania kart historii. Zagłębmy się więc w tajemnym świecie, w którym mitologia słowiańska przeplata się z retrofuturystyczną technologią.

Premiera gry Paradise Lost zapowiedziana jest 24 marca na komputerach PC (Steam, GOG) oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4.